Biden İdaresi’nin 1 trilyon dolarlık ABD Altyapı Yasası’nın önemli bir bileşeni, her türden insanın güvenilir yüksek hızlı internete erişimini sağlamaktı. Beyaz Saray, şimdi AT&T, Comcast ve Verizon dahil yirmi internet sağlayıcısının bir sübvansiyon yoluyla ayda 30 dolardan fazla olmayan yüksek hızlı geniş bant internet planları sunmayı kabul ettiğini duyurdu.

ABD nüfusunun yüzde 80’ini kapsayan İSS’ler, “ya hızları artırmayı ya da fiyatları düşürmeyi, hepsinin ACP’ye uygun hanelere yüksek hızlı, yüksek kaliteli internet planlarını ayda 30 dolardan fazla olmayan bir fiyatla sunduklarından emin olmayı” kabul etti. Beyaz Saray yazdı. Biden daha önce bazı ailelere geniş bant pozları vermemenin zorluklarının altını çizmişti. Geçen ay yaptığı bir konuşmada, “Bir ebeveyn bir daha asla bir McDonald’s otoparkında arabasında oturmak zorunda kalmamalı…

Sübvansiyon, geniş bandın öncelikle fiber optik kablo kurulumları yoluyla genişletilmesine yönelik 65 milyar dolarlık bir programın parçası. Bunun 14 milyar doları, İnternet maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan Uygun Fiyatlı Bağlantı Programındaki sübvansiyonlar için ayrılmıştır. Geliri federal yoksulluk yönergelerinden yüzde 200 veya daha az olan tüm ailelere veya belirli yardım programlarına hak kazananlara açıktır.

Yaklaşık 11,5 milyon hane sübvansiyon için kaydoldu, ancak 48 milyon kadar uygun hane var. Bu amaçla yönetim, nasıl kaydolulacağına ilişkin ayrıntıları sağlayacak GetInternet.gov adlı bir site başlatıyor. Aynı zamanda federal kurumlar aracılığıyla insanlara ulaşıyor, eyaletler ve şehirlerle ortaklık kuruyor ve United Way ve Goodwill gibi kamu yararına çalışan kuruluşlarla işbirliği yapıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın