Deadline’ın bildirdiğine göre Spotify, The Ringer’dan Bill Simmons’ı küresel spor stratejisi başkanı olarak yeni bir role terfi ettirdi. Simmons, spor ve kültür podcast ağı The Ringer’ı 2020’de satın aldığından beri yayın hizmetinin çatısı altında çalıştı. Yeni rolünde, Simmons’ın NBA, MLB ve NFL odaklı podcast’lerin ve dalışların mevcut dizisini genişlettiğini göreceğiz. uluslararası topraklara. Andy Goode, Big Jim Hamilton ve Andy Rowe’un ev sahibi olduğu The Rugby Pod gibi şovlarla zaten bunun bir ipucunu aldık.

Spotify’ın ABD dışındaki kitlesi büyüyor – hizmet şu anda 178 ülkede mevcut. Abone sayısı, 2022’nin ilk çeyreğinde (tüm Rus abonelerini kaybetmesine rağmen) 2 milyon arttı ve bunu “Latin Amerika ve Avrupa’daki üstün performans” üzerine sabitledi. Geçen yıl, akış hizmeti, sonunda 1 milyardan fazla kullanıcıya akış hedefiyle 86 yeni ülkeye yayıldı. Bu yılın başlarında Spotify, FC Barcelona’nın ana ortağı ve resmi ses akışı ortağı olacağını duyurdu. Futbol olmadan hiçbir küresel spor yayınının tamamlanmayacağı gerçeği göz önüne alındığında, bu alandan daha fazlasını görmemiz olasıdır. Spotify’ın küresel izleyicileri arasında Premier Lig, FIFA ve Dünya Kupası’nın yanı sıra diğer uluslararası spor konularına odaklanan gösterilere yönelik bir iştah olduğuna şüphe yok.

Simmons’ın tanıtımı, Spotify’ın yürütme yapısındaki daha geniş kapsamlı bir değişikliğin parçası. Parcast’in kurucusu Max Cutler, orijinalleri denetleyen ve tamamen yeni bir “yaratıcı odaklı” içerik bölümünü yöneten Spotify’ın içerik oluşturucu içerik ve ortaklıklar başkanı olacak. Julie McNamara, stüdyo ortaklıklarını ve Hollywood yapımı çalışmaları denetleyecek.

Spotify’ın son kazanç çağrısında, 422 milyon küresel aylık aktif kullanıcı rekoruna ulaştığını duyurdu. Ancak güçlü büyümesine rağmen, Spotify’ın podcast’lere yaptığı 1 milyar dolarlık yatırımla çiğneyebileceğinden daha fazlasını ısırmış olabileceğine dair ilk endişeler azalmadı. Pandemi sırasında podcast dinleme saatleri hızla artarken, Spotify’ın gelecekte bu ivmeyi sürdürebileceğinin garantisi yok.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın