Lincoln College, çözülmesi aylar süren bir fidye yazılımı saldırısının ardından bu hafta kapanacağını söyledi. COVID-19’un etkisi, işe alım ve bağış toplama gibi faaliyetleri ciddi şekilde etkilerken, siber saldırı Illinois kurumu için devrilme noktası gibi görünüyor.

Kolej, Illinois Yüksek Öğrenim ve Yüksek Öğrenim Komisyonu’na 13 Mayıs’tan itibaren kalıcı olarak kapanacağını bildirdi. NBC News’in belirttiği gibi, kısmen bir fidye yazılımı saldırısı nedeniyle kapatılan ilk ABD koleji veya üniversitesi.

Lincoln, 2019 sonbaharında “rekor kıran öğrenci kaydı” olduğunu söyledi. Ancak pandemi, bazı öğrencilerin üniversiteyi ertelemeyi veya izin almayı seçmesiyle kayıtlarda önemli bir düşüşe neden oldu. Eğitim Bakanlığı bünyesinde ağırlıklı olarak Siyah bir kurum olarak nitelendirilen birkaç kırsal okuldan biri olan kolej, bunların mali durumunu etkilediğini söyledi.

Geçen Aralık ayında Lincoln, “kabul faaliyetlerini engelleyen ve tüm kurumsal verilere erişimi engelleyen ve 2022 sonbaharında kayıtların net olmayan bir resmini yaratan bir siber saldırıya uğradı. İşe alım, elde tutma ve bağış toplama çabaları için gerekli tüm sistemler çalışmaz durumdaydı” dedi. ana sayfasında yayınlanan bir açıklama. “Neyse ki, hiçbir kişisel tanımlayıcı bilgi açığa çıkmadı. Mart 2022’de tamamen restore edildikten sonra, projeksiyonlar önemli kayıt eksiklikleri gösterdi ve Lincoln College’ı mevcut dönemin ötesinde sürdürmek için dönüşümsel bir bağış veya ortaklık gerektirdi.”

Son dakika molası vermeksizin, pandeminin bir-iki yumruğu ve bir siber saldırı 157 yıllık bir kurumun sonunu getirdi. Lincoln, bu dönem mezun olmayan öğrencilerin başka bir koleje geçişine yardımcı olacağını söyledi.

Son birkaç yılda fidye yazılımı bilgisayar korsanları diğer eğitim tesislerinin yanı sıra hastanelere, oyun stüdyolarına, Sinclair Broadcast Group’a ve diğer birçok şirket ve kuruma saldırdı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın