Uzun bir aradan sonra tekrardan pazara dönmeye karar veren BlackBerry’nin iddialı modeli Priv yeniden su yüzüne çıktı. İşte Blackberry Priv için sızdırılan son görseller.

Nokia’nın cep telefonu pazarına hakim olduğu günlerde, son derece popüler bir marka olan BlackBerry yeniden sektöre dönmeye hazırlanıyor.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla çağa ayak uyduramayan BlackBerry,uzun zamandır üzerinde çalıştığı Priv isimli modeliyle, önemli bir çıkış yakalamak istiyor.

İlk olarak Venice ismi ile lanse edilen fakat sonrasında BlackBerry’nin Privismiyle tanıttığı telefon için geçtiğimiz gün yeni görseller sızdırıldı.

Sızdırılan görsellerde en ilgi çekici nokta BlackBerry Priv’in Schneider-Kreuznack imzalı 18 Megapiksellik ana kamerası diyebiliriz. Öyle görünüyor ki BlackBerry Priv kamera özellikleri, kullanıcılarına profesyonel bir fotoğraf deneyimi sunabilecek.

Dilerseniz aşağıdan BlackBerry Priv için sızdırılan görsellere göz atabilirsiniz.

BlackBerry Priv özellikleri

Özellikle fiziksel klavyesiyle türevi telefonlardan ayrılan BlackBerry Priv özellikleri yönünden de iddialı bir cihaz.

1440×2560 piksellik çözünürlük ve 544ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.4 inçlik bir ekranla gelecek olan BlackBerry Priv, gücünü Snapdragon 808’den alacak. GPU tarafında Adreno 418’den yararlanacak olan telefonda3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı yer alacak. BlackBerry Priv’demicroSD kart desteği de bulunacak.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan AnTuTu testlerinde BlackBerry Priv’in 46.000puan aldığı iddia edilmişti. Bu puan amiral gemisi olarak tabir ettiğimiz elit seviyenin bir hayli altında olsa da daha BlackBerry Priv’in geliştirme aşamasının devam ettiğini de unutmamakta fayda var.

blackberrypriv-1 blackberrypriv-2 blackberrypriv-3 blackberrypriv-4 blackberrypriv-5 blackberry-priv-1444633425