BlackBerry, Android telefonu Priv modelini satışa sunmadan, Google Play Store’da uygulamalarını yayınladı. İşte Google Play Store’daki BlackBerry uygulamaları.

BlackBerry, Priv modeli ile Android telefon piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor. iPhone 6s’ten bile pahalı olan BlackBerry Priv modelinden firma çok umutlu olacak ki fiyat bandını yüksek tuttu. Priv Amerika’da 790 dolara Kanada’da 900 dolara ve Avrupa’da ise 799 euroya önümüzdeki günlerde satışa sunulacak.

BlackBerry Priv, 5.4 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde ve 544 ppi değerlinde ekran ile geliyor. Priv gücünü ise Snapdragon 808ve 3 GB RAM’den alıyor. AnTuTu testinden 46.000 puan alan Priv modelinden beklentiler büyük. BlackBerry, satışına günler kala yeniplatformu Android’e uyum sağlamak için tüm uygulamalarını Google Play Store’da yayınladı.

Google Play Store’da yer alan BlackBerry uygulamaları arasında; BlackBerryCameraBlackBerry Keyboard, BlackBerry Launcher ve BlackBerry Servicesyer alıyor. Bu uygulamalar şimdilik sadece BlackBerry Priv ile uyumlu. Bakalım ilerleyen günlerde BlackBerry, uygulamalarını diğer Androidtelefonlar için de indirime sunacak mı?

bb-apps