Blizzard, ‘WoW’ gelişimini hızlandırmak için ‘Spellbreak’ stüdyosu Proletariat’ı satın aldı

0
2

Stüdyonun, 2022’nin sonuna kadar gelmesi beklenen World of Warcraft genişletmesi Dragonflight şeklinde sıralanmış bir başka büyük sürümü daha var. WoW genişletmelerinin zamanında çıkmasına yardımcı olmak ve kalite açısından çıtayı tutturduklarından emin olmak için Blizzard satın aldı. GamesBeat’in bildirdiği gibi, Spellbreak stüdyosu Proletariat, geliştirici saflarını güçlendirecek.

Haber, Proletarya’nın Spellbreak’i gelecek yılın başlarında kapatacağını açıklamasından bir gün sonra geldi. Oynaması ücretsiz oyun, silah yerine sihirli güçler kullanan oyuncularla battle royale türüne ilgi çekici bir yaklaşım getiriyor. Ancak oyun hiç açılmadı. Geçen ay Steam’de ortalama 166 oyuncu sayısına sahipti. Apex Legends ise yalnızca Steam’de herhangi bir zamanda bin kattan fazla oyuncuya sahip.

Stüdyo geçen aydan beri Blizzard ile çalışıyor olsa da, Proletarya’dan 100’den fazla geliştirici artık World of Warcraft’a odaklanacak. Boston merkezli stüdyo ayrıca ekibini genişletmeyi planlıyor.

WoW genel müdürü John Hight, ekibinin içerik güncellemelerini oyunculara daha hızlı ulaştırmak için işe alırken yaşadığı zorluklardan bahsetti (geçen yıl stüdyoda yaşanan halk kargaşası bunda rol oynamış olabilir).

Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra, “Ekiplerimize değer vermenin büyük bir kısmı, topluluklarımızın seveceği deneyimler üretmek için kaynaklara sahip olduğumuzdan emin olurken, ekiplerimize projelerinde daha da yaratıcı fırsatları keşfetmeleri için alan sağlıyor” dedi. “Proletarya, Blizzard’ın yüksek kaliteli içeriği oyuncularımıza daha sık getirme misyonunu desteklemek için mükemmel bir seçim.”

Activision Blizzard, Microsoft tarafından 68.7 milyar dolara satın alınma sürecinde. Şirkette devam eden emek ve işyeri kültürü sorunları göz önüne alındığında, Blizzard’ın Proletarya adlı bir stüdyoyu kapatmasında biraz ironi var.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.