Activision Blizzard, devam eden taciz skandalı ışığında işe alım çılgınlığını sürdürüyor. Blizzard, Jessica Martinez’i ilk Kültür Başkan Yardımcısı olarak işe aldı. Oyun stüdyosunun kültür stratejisini hem uygulayacak hem de genişletecek ve insanların kendilerini “güvenli, değerli” ve işbirliği yapmaya istekli hissettikleri bir çalışma ortamı yaratmaya yardımcı olacak bir öğrenme ve geliştirme ekibine liderlik edecek.

Martinez, Disney’de 14 yıllık bir emektardır ve burada Genelkurmay Başkanı olarak görev yapmıştır ve hem Güvenlik Baş Ofisine hem de parkların Baş Teknoloji ve Dijital Sorumlusuna tavsiyelerde bulunmuştur. Blizzard’a göre çeşitlilik ve değerler odaklı bir kültür inşa etmesiyle tanınıyordu ve Disney, önemli Fox stüdyolarını ve kanallarını satın aldığında güvenliği uyumlaştırma çabalarına öncülük etti.

Hareket, Activision Blizzard’ın çeşitlilik şefi Kristen Hines’i işe almasından sadece haftalar sonra geldi. Ayrıca, skandalın ardından aylarca süren çalışan değişiklikleri ve örgütsel çabaları da takip ediyor. Yayıncı, eski Blizzard başkanı J. Allen Brack de dahil olmak üzere, düşmanca bir çalışma kültürüne katıldıkları veya bunlara müsamaha gösterdiği için çok sayıda işçiyi görevden aldı veya disipline etti. Ayrıca ayrımcılık ve tacizle mücadele etmek için bir “İşyeri Sorumluluk Komitesi” kurdu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.