BMW, uygun fiyatlı 2 serisi Gran Coupe sedan modelini geçtiğimiz yıl kullanım sürmüştü. Alt pazarını genişletmek isteyen Alman otomotiv devi, daha ucuz ve önden çekişli modeli olacak BMW 228i Gran Coupe’yi “ dendiğinde ”.

Performans, spor ve lüks dendiğinde akla ilk gelen otomobillerin sahibi olan Alman otomotiv devi BMW, geçtiğimiz yıl 2020 2 Serisi Gran Coupe modellerini ‘sürmüştü. Uygun fiyatlı olan bu modelleriyle yepyeni bir segmente açılan BMW, alt pazarını genişletmek istediğini iddia etmişti ve bunun için devam ediyordu.

Alman otomobil üreticisi, geçtiğimiz sene sürdüğü 2 Serisi Gran Coupe modelleri arasına yeni bir ‘uygun fiyatlı’ modeli eklemeyi planlıyor. Geçtiğimiz sene sürülen 228i Gran Coupe modelinin umulduğu 2021 BMW 228i sDrive Gran Coupe modeli, sadece iki tekerden çekişli. Önden çekişli BMW 228i Gran Coupe modeli, diğer modellere göre daha uygun fiyat etiketiyle göze çarpıyor.

2021 BMW 228i Gran Coupe tasarım anlamında pek de farklı olmayacak:

Yeni BMW 228i sDrive Gran Coupe modelinin tasarım anlamında pek de bir değişikliğe uğramayacağı belirtiliyor. 228 beygir zorlayıcı 4 silindirli 2,0 litrelik motora sahip olmak için belirtilen BMW 228i sDrive Gran Coupe, BMW’den beklendiği şekilde 350 Nm torka sahip olacak. BMW, aracı yer sürerken sadece tek bir şanzıman seçeneği sunacak. Bu şanzıman seçeneği de 8 ileri otomatik şeklinde olacak.

Geçtiğimiz sene sürülen 2 Serisi Gran Coupe modelleri dört çekerdi. 2021 BMW 228i sDrive Gran Coupe ise önden çekişli bir araç olacak. Bu çekiş farkını ortaya çıkaran parçalardaki parçalı parça parçası de azalıyor. Bu da tahmin edilebileceği gibi bunun fiyatının da daha uygun sonuç alınacak. Tabii maalesef aynı şeyi ülkemiz için söylemek pek mümkün değil. 

Aracın fiyatının 36.695 $ haz söyleniyor. Bu da vergiler hariç düz hesaplandığında yaklaşık 278 bin TL’ye denk geliyor. Vergileri ve diğer eklemeleri hesaba kattığımızda ise diğer fiyatının ülkemizde nasıl düşünmek pek de mümkün değil.