Boost Mobile, oyun oynayarak ve reklam izleyerek telefon faturanızı düşürmenizi sağlar

0
1

Boost Mobile, reklam izleyerek ve oyun oynayarak (CNET aracılığıyla) kazanılan “blockchain destekli” Boostcoin’lerle artık telefon faturanızın bir kısmını ödemenize izin verecek. Bir basın açıklamasında, taşıyıcı, yeni BoostOne uygulamasını indirerek ve ardından uygulama içinden oyunlar, reklamlar ve Boost Mobile’ın ortaklarıyla etkileşim kurarak BoostCoins alabileceğinizi söylüyor.

Ancak henüz çok heyecanlanmayın – bir Boostcoin sadece bir sente eşittir. Başka bir deyişle, önemli bir tasarruf görmek istiyorsanız, muhtemelen uygulamaya çok zaman ayırmanız gerekecek. CNET’in belirttiği gibi, birkaç saniye süren bir reklamı izlemek size iki Boostcoin kazandıracak. Ayrıca, oyuncuları tek bir dönüşte beş sentten 5 dolara kadar ödüllendiren bir Çarkıfelek tarzı Döndür ve Kazan oyunu da var. Günde kaç oyun oynayabileceğiniz ve kaç tane reklam izleyebileceğiniz konusunda sınırlamalar olup olmadığı açık değil.

Boost Mobile CEO’su Stephen Stokols basın açıklamasında, “Bu, kablosuz tüketiciler için heyecan verici yeni bir iş modelini ve geleceğe atılan bir adımdır” dedi. “Çoğu telekomünikasyon şirketi abonelik modellerine güveniyor, ancak eski yöntemlerin ötesine geçmenin ve diğer endüstrilerde popüler olan kanıtlanmış dijital modelleri benimsemenin zamanı geldi.”

Boost Mobile, kullanıcıların gelecekte Boostcoin’leri birbirleriyle paylaşmalarına izin vermeyi planladığını ve sonunda madeni paraları kullanmanın ücretsiz bir telefonla takas etmek gibi başka yollarını da içereceğini söyledi. Boostcoins’in blok zinciri tarafından nasıl desteklendiği hala tam olarak belli değil ve Dish (Boost’un ana şirketi), The Verge’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.