Bowers & Wilkins, Px7 kulaklıklarının yeniden tasarlanmış bir versiyonunu piyasaya sürüyor

0
2

Bowers & Wilkins, ilk olarak 2019’da Px7 gürültü önleyici kulaklıkları tanıttı ve kişisel ses hattında PX’in yerini aldı. Şimdi, belki de en iyi ev hoparlörleriyle tanınan İngiliz şirketi, kulak üstü modelin yeni bir versiyonuyla geri döndü. Px7 S2 ile Bowers & Wilkins, tasarımdan sese ve aktif gürültü engellemeye (ANC) kadar Px7’yi tamamen elden geçirdi.

Px7 S2, Bowers & Wilkins’in daha uzun dinleme seansları sırasında her şeyi rahat tutacağını söylediği “tamamen yeni bir yapıya” sahiptir. Daha spesifik olarak şirket, toplam ağırlığı azaltırken daha ince bir şekil ve kulak yastıklarında daha iyi yastıklama tercih etti. Bu yeni model ayrıca üç yeni renk seçeneğiyle sunuluyor: gri, mavi ve siyah. Sağ tarafta güç, ses seviyesi, parça kontrolleri ve çağrılar için düğmelerle birlikte kulaklıklarda fiziksel kontroller hala mevcuttur. Sol kulaklıktaki özelleştirilebilir düğme, gürültü önleme ayarlarına veya sesli asistana hızlı erişim sağlar.

İçeride şirket, 40 mm sürücülere güç sağlayan yeni bir akustik platform inşa ettiğini söylüyor. Bowers & Wilkins ayrıca, hoparlörlerin özellikle dinlediğiniz müziğin “her nüansına” ulaşabilecek “ultra hızlı tepki” ile üretildiğini açıklıyor. Sürücüler ayrıca daha doğal bir ses sahnesi için kulağınızdan “tutarlı mesafe” alacak şekilde açılıdır. Şirket, aptX Adaptive, aptX HD, aptX, AAC ve SBC kodekleri desteği ile go-to müzik hizmetlerinizden 24 bit akışı işleyebilen kendi dijital sinyal işlemeyi (DSP) geliştirdi.

ANC açısından, Px7 dört mikrofon kullanır: ikisi sürücü çıkışını ölçen ve ikisi ortam sesini izleyen. Şirket, daha iyi performans için gürültü önleme algoritmasını da revize ettiğini söylüyor. Çağrılar söz konusu olduğunda, Bowers & Wilkins gürültülü mekanlarla rekabet edebilmek için hem mikrofon konumunu değiştirdi hem de dijital sinyal işlemeyi değiştirdi. ANC ayarları ve şeffaflık modu, EQ’yu uygun gördüğünüz şekilde ayarlama yeteneğinin yanı sıra, kulaklıklarında ilk kez şirketin Müzik Uygulamasında da etkinleştirilebilir. Yakında yazılım, gelecek bir güncelleme ile uygulama içi oynatıcı aracılığıyla müzik akışı yapmanıza da izin verecek.

Bowers & Wilkins, Px7 S2’nin bir şarjla 30 saate kadar dayanacağını söylüyor, ancak bunun ANC’nin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu belirtmiyor. Şirket, hızlı şarj özelliğini önceki modelden yükselttiğini ve size 15 dakikada yedi saat dinleme süresi verdiğini açıkladı. Bu, öncekinden iki saat fazla, aynı sürede.

Son olarak Bowers & Wilkins, yaklaşmakta olan amiral gemisi kulaklık modeli Px8’i tanıttı. Ayrıntılar şimdilik kısıtlı ancak şirket, bu yıl 549 dolara “referans düzeyinde” ses ve “lüks malzemeler” bekleyebileceğinizi söylüyor. Yeni bir kutu seti için sabırsızlanıyorsanız, Px7 S2 bugünden itibaren şirketin web sitesinde ve seçkin perakendecilerde mevcuttur.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.