Brave’in yeni aracı, kendi arama sıralamalarınızı oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanıyor

0
3

Her zamanki web arama motorlarının önyargılı olabileceğinden endişeleniyorsanız endişelenmeyin – Brave bunun yardımcı olabileceğini düşünüyor. Şirket, Brave Search için (kendisi artık bir beta değil) herkesin arama sıralamaları için kendi kriterlerini belirlemesine olanak tanıyan bir beta Goggles özelliği tanıttı. Örneğin, odağı büyük haber kaynakları yerine bloglara kaydırmak için bir “politika” sorgusunu hassaslaştırabilirsiniz.

Sadece bir arama çalıştırarak ve “Gözlükler” düğmesine dokunarak başkalarının sıralamasını oluşturabilir, değiştirebilir veya kullanabilirsiniz. O zaman sonuçlarınızda ince ayar yapmak için zaman harcamanız gerekmeyecek. Bir topluluk, en sık kullandığı siteleri daha tutarlı bir şekilde ortaya çıkarmak için Goggles’ı da paylaşabilir.

Brave, aracı, Google ve Microsoft’un Bing’in bazı arama sonuçlarını öncelik sırasına koyarken diğerlerini küçümsemek için kullandığı algoritmalara sunuyor. Bu daha baskın arama sağlayıcıları, güvenilir bilgi kaynaklarına odaklandıklarını ve bunun dışında kullanıcıların yararlı içerik bulmalarına yardımcı olduklarını söylüyor, ancak Brave, Goggles’ın daha büyük rakiplerinin teknolojisine özgü önyargılara karşı yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Sonuç olarak özelliğin hem olumlu yönleri hem de tuzakları olabilir. Bu, daha küçük siteleri veya geleneksel arama sonuçlarına sıklıkla gömülen farklı görüşleri daha kolay bulmanıza yardımcı olurken, yalnızca mevcut görüşlerinize uyan içeriği gördüğünüz düşünce balonlarını da güçlendirebilir. İnternetin geri kalanında olduğu gibi, bir yankı odası oluşturmaktan kaçınmak için Goggles’ı akıllıca kullanmanız gerekebilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın