Epic Games Store’da haftanın ücretsiz oyunu, 49 TL değerindeki şehir kurma simülasyonu Aven Colony oldu. Nasıl yüklenir?

Epic Games tarafından yapılan haftalık ücretsiz oyun kampanyasının yeni konuğu: Aven Colony. Normal fiyatı 49 TL olan şehir kurma simülasyonu tarzındaki oyun, tek oyunculu mod ile oynanabiliyor. Aven Colony’de dünyadan çok uzakta, çöller, tundralar ve sulak alanlardan oluşan Aven Prime gezegenini keşfediyorsunuz.

Bu gezegende, kendi dünyanızı sıfırdan inşa etmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan tüm zorlukların üstesinden gelip; bahçesinden evlerine, her alanda istediğiniz yapıyı kurabiliyorsunuz. Koloninin altyapısını oluşturup, şehrinizdeki vatandaşlarınızın sağlığıyla ilgilenmek başlıca görevleriniz arasında.

Aven Colony, Epic Games mağazada 1 hafta ücretsiz

Epic Games ücretsiz oyun kampanyası kapsamında verilen Aven Colony oyununun konusu:

Dünyadan çok uzakta, çöller, tundralar ve ormanlardan oluşan yabancı bir gezegen olan Aven Prime’ı keşfet. Aven Colony’de, insanlığın güneş sistemi dışındaki ilk yerleşiminin yöneticisi olacaksın. Yeni bir dünyaya yerleşmenin zorluklarının üstesinden gelirken küçük kolonilerini inşa edip genişleterek devasa, büyüyen şehirlere dönüştür.

Koloninin altyapısını oluştur, vatandaşlarının sağlığı ile ilgilen, kaynaklarını yönet ve Aven Prime’ın egzotik dünyasının çetin ve çoğu zaman tehlikeli koşulları altında kolonini refah bir geleceğe taşı.

Epic Games, ücretsiz oyun kampanyasını 1 hafta ile sınırlıyor. Yani bugünden itibaren, oyunu indirmek ve yüklemek için 7 gününüz var. Bu süre sonunda kampanya bittiğinden dolayı artık ücretsiz erişemiyorsunuz. Epic Games hesabınızdaki Kitaplık bölümüne ücretsiz oyunu bir defa eklediğinizde ise tamamen sizin oluyor. Kampanya bittikten sonra silinmiyor ve sizden ücret istenmiyor.

Sistem GereksinimleriMinimumÖnerilen
İşletim sistemiWindows 7 64 bitWindows 10 64 bit
İşlemciIntel Core i3-3220 3.3 GHzIntel Core i5-4670 veya AMD A10-7850k
Bellek4GB RAM8GB RAM
Depolama25GB hafıza25GB hafıza
Ekran kartıGeForce GTX 470 veya AMD Radeon HD 7850GeForce GTX 980 VRAM 4 GB veya AMD Radeon R9 390X

İngilizce seslendirmeli Aven Colony; İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca (İspanya), Rusça, Basitleştirilmiş Çince dilleri ile altyazıyı destekliyor. Oyunu ücretsiz olarak indirmek için Epic Games’in masaüstü yazılımı bilgisayarınızda olmalı. Eğer yoksa, buradaki linke tıklayıp hemen kurulumu başlatabilirsiniz.