Bully 2’nin makus talihiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı!

0
1

Rockstar Games’in bir türlü duyurmadığı Bully’nin devam oyunu Bully 2 neden piyasaya çıkamıyor? Konuyla ilgili yeni detaylar geldi.

Rockstar Games’in en sevilen yapımlarından biri olan ve 2006 yılında ilk olarak PS2 için piyasaya çıkan Bully’nin devamı bir türlü gelmek bilmiyor. Son olarak 2007 yılında remastered versiyonu olan Scholarship Edition ile sevenlerinin karşısına çıkan yapımın devam oyunu Bully 2 ile ilgili dedikodular bitmek bilmezken, yapımın neden bir türlü oyuncuların karşısına çıkmadığıyla ilgili yeni bilgiler geldi.

Bully 2 yapımcıları sürekli başka projeler koşturmuş

Rockstar Games’in Bullworth Academy isimli yatılı bir okula yazdırılan Jimmy Hopkins isimli bir öğrencinin başından geçenleri anlatıyordu. Sıradan bir lisede herkesin başına gelebilecek zorbalıklar, kız kavgaları, dersleri geçme telaşesi gibi birçok keyifli aktiviteyi birebir işleyen yapım, o dönemin en sevilen oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Ancak aradan geçen 15 yıl boyunca Rockstar Games, birbiri ardına devam oyunlarını piyasaya sürerken Bully’yi adeta unutmuş gibiydi.

Rockstar Games'in bir türlü duyurmadığı Bully'nin devam oyunu Bully 2 neden piyasaya çıkamıyor? Konuyla ilgili yeni detaylar geldi.

Son olarak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen The Game Awards etkinliğinde duyurulacağı, buna karşın daha sonra bir şekilde vazgeçildiği belirtilen yapımla ilgili yeni bilgiler geldi. Buna göre Bully 2, geçtiğimiz süreçte birçok kez yapım aşamasına geldi. Ancak bir takım engeller, oyunun erken geliştirme aşamasını bir türlü aşamamasına sebep oldu.

Game Informer’dan Blake Hester’ın ilettiği bilgilere göre Rockstar New England’ın oyunu geliştirme sürecinde yaşadığı en büyük sorun, stüdyo içerisindeki birçok çalışanın sürekli diğer projeler için görevlendirilmesi oldu. Rockstar New England, oyunun remastered versiyonunu piyasaya sürdükten sonra ikinci oyun için de çalışmalara başladı. Ancak oyunun yapımında görev alan birçok yapımcı, o dönem L.A. Noire ve Grand Theft Auto 4 projelerine kaydırıldı.

Rockstar’ın ana merkezi, yapımcıları daha sonraki süreçte Max Payne 3 ve Red Dead Redemption için de görevlendirince ekip adeta çil yavrusu gibi dağıldı. Blake’in raporuna göre proje askıya alınmadan önce, yaklaşık 6-8 saatlik bir oynanış süresine sahip bir hale dahi getirilmişti.

Her ne kadar Rockstar Games, GTA Online ile muhteşem bir iş çıkarıyor olsa da GTA Trilogy – The Definitive Edition ile oldukça büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bu anlamda firmanın bu üçlemede çuvallamış olması Bully 2 için iyi bir haber olabilir. Nitekim firmanın, hayranları mutlu etmek için bu köklü seriyi geri getirmesi söz konusu olabilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.