Bulutsunucu.net’den OpenStack Hamlesi!

711

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk openstack hizmetini vermeye başlayan SkyAtlas’a çok geçmeden, diğer bir yerli girişim olan bulutsunucu’dan cevap geldi.

Bulutsunucu, 200’dan fazla Sistem seçeneği ve SkyAtlas’a göre daha uygun olan fiyat seçenekleriyle, SkyAtlas’a Cloud Sektöründe tek değilsin demiş oldu.

Bulutsunucu’nun ana firması olan hostigger, inc. Türkiye’de yatırım yapmaya devam ediyor. Türkiye’de ki altyapısını Radore Datacenter’da barındıran firma, Cloud sektöründe iyi bir pazar sahibi olmak istiyor.

Bulutsunucu, 19 farklı hazır bulut sunucu planı sunduğu gibi, özel bulut, bulutdisk planı, blok depolama ve nesne depolama hizmetide sunuyor. Ayrıca bulutsunucu, Bayilik konusunda’da oldukça iddalı olacağa benziyor.

Bulutsunucu bayisi olmak isteyen müşterilerine, %50’ye varan indirimler sunuyor.

Başlangıç Lokasyon olarak Türkiye’yi seçen bulutsunucu şirketi, Frankfurt, Amsterdam, Paris, Los Angales, Silicon Valley ve Tokyo şehirlerinde altyapı çalışmalarına başladığınıda bildiriyor.

OpenStack altyapısını ücretsiz denemek isteyenler buradan kayıt olarak deneyebilirler. Promosyon kodu bölümüne ixirweb yazdığınız takdirde $30’lık hediye kredi sizin olacak.

Bakalım, gelecek zamanlarda bu ikiliye başka openstack altyapısını kullanan rakipler çıkacakmı…

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=arvdL_Hkmc8[/embedyt]

Screenshot_1