Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması sonrası tartışma konusu olan Call of Duty: Warzone 2 ile ilgili yeni bilgiler var.

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz haftalarda oyun dünyasının en büyük satın alımını gerçekleştirerek tam 68 milyar dolar bedelle Activision Blizzard‘ı satın aldı. Bu satın alım sonrası Call of Duty gibi Activision’ın ağır toplarından birinin akıbeti de merakla bekleniyor. CoD serisinin yeni yapımlarının Sony konsollarına çıkıp çıkmayacağı tartışılırken, Call of Duty: Warzone 2 için beklenmedik bir haber geldi.

Call of Duty: Warzone 2, eski nesili pas geçecek

Call of Duty: Warzone, an itibarıyla dünyanın en çok oynanan ve en popüler oyunlarından biri olarak dikkat çekiyor. 2020 yılının Mart ayında piyasaya sürülen ve Battle Royale türündeki yapım, 1 yıldan kısa bir süre içerisinde toplam 100 milyon oyuncuyu aşmayı başardı. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması sonrası, oynaması ücretsiz CoD: Warzone 2’nin hangi konsollara çıkacağı da merak konusu oldu.

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alması sonrası tartışma konusu olan Call of Duty: Warzone 2 ile ilgili yeni bilgiler var.

Bu hafta içerisinde yayınlanan yeni bir rapor, Microsoft’un önümüzdeki dönemde piyasaya çıkacak olan üç yeni Call of Duty oyununun PlayStation platformuna da geleceğini gösteriyordu. Buna karşın, bugün içerisinde sektörün ünlü duyumcularından Tom Henderson, PlayStation 4 ve Xbox One sahiplerini üzecek bir haber paylaştı. Henderson, Warzone 2’nin PC platformu dışında sadece PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Henderson, ayrı bir Tweet’te Warzone 2’nin 2023’te piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bununla birlikte oyunun tamamı ile yeni nesil konsollar düşünülerek tasarlandığı ve oyunun yapım aşamasında hiçbir şekilde eski nesil konsolların göz önüne alınmadığını belirtti. Alınan bu kararın Microsoft’un Activision Blizzard hamlesiyle herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını da söyleyebiliriz.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.