Cem Yılmaz, NFT eserlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bugün Yılmaz, yeni eserlerini satışa çıkardığını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz, yeni NFT eserlerini satışa çıkardı. Kripto paraların beraberinde getirdiği blockchain teknolojisi NFT’leri hayatımıza dahil etti. Son yıllarda dünya çapında benimsenen NFT’ler ülkemizde ise yeni yeni görünür olmaya başladı.

Popüler NFT alım satım platformu OpenSea‘ye kaydolan ünlü oyuncu, kendi yaptığı eserleri satışa çıkarmaya başladı. Şimdiye kadar pek çok eserine alıcı bulan Yılmaz, bu satışlardan 3 milyon TL‘ye yakın para kazandı. Son olarak bugün yeni eserlerini satışa çıkardığını duyurdu.

Cem Yılmaz, NFT eserlerinden birini sattı bile!

Ülkemizin önemli sanatçılarından Cem Yılmaz, bugün Twitter üzerinden bir duyuru yaptı. Yeni eserlerini satışa çıkardığını belirten oyuncu, fiyatlarını da açıkladı. Her bir NFT eseri için komedyen, 0,25 Ethereum fiyat biçti. Yani bu yaklaşık 10 bin Türk Lirası‘na karşılık geliyor.

Cem Yılmaz, ortalama olarak her bir satıştan 0.75 Ethereum (28 bin 500 TL) ile 0.9 Ethereum (34 bin 300 TL) arası kazanıyor. Bununla birlikte, Far a head koleksiyonundaki “CYHEAD000000” isimli NFT’sini tam 10.69 Ethereum‘a (415 bin TL) sattı. Böylece Yılmaz, kendi rekorunu kırdı.

Sanatçıların dijital platformlar aracılığıyla yaptığı NFT satışları, piyasaya olan mevcut ilgiyi artırıyor. Ayrıca herkes bu eserleri satın almak için incelemiyor. Bazı insanlar, sadece merak ettikleri için ünlülerin NFT koleksiyonlarını takip etmekte. Ancak sadece sanat eserleri satışta değil. Örneğin, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, 2006’da attığı ilk tweeti 2.9 milyon dolara sattı.