Chevy Bolt sahipleri, indirimler ve pil kusuru davaları arasında seçim yapmak zorunda!

0
2

Chevy, arabalarını 2023 model fiyat düşüşünden hemen önce satın alan Bolt EV sahiplerine indirim teklif etti, ancak bu indirim büyük bir şartla geliyor. Jalopnik ve Autoblog, indirim uygulamasının, sürücülerin Bolt’un bildirilen pil kusuru nedeniyle GM veya LG’ye dava açma hakkından “sonsuza kadar feragat etmesini ve serbest bırakmasını” gerektirdiğini belirtiyor. Başka bir deyişle, araba ciddi hasar verse bile, tasarrufla yetinmek zorunda kalacaksınız.

GM, Bolt’u ilk olarak 2017 ve 2019 yılları arasında pil yangınları raporlarının ardından Kasım 2020’de geri çağırdı. Otomobil üreticisi, Nisan 2021’de bir yazılım güncellemesiyle sorunu çözmeye çalıştı, ancak sonraki iki yangın ve ikinci bir geri çağırma, NHTSA’nın kapalı alanlarda park etmeye karşı uyarıda bulunmasına neden oldu. Bu, GM’nin pil takımlarını değiştirdiği Temmuz 2021’de bir geri çağırmaya neden oldu. Marka sonunda üretilen tüm Cıvataları geri çağırdı, pil değişimleri için ek 1 milyar dolar taahhüt etti ve yedek piller için sekiz yıl 100.000 mil garanti verdi.

Şirket o zamandan beri güveni yeniden kazanmak için finansal teşvikler kullandı. Bolt EV ve Bolt EUV’nin fiyatını 5.900 ila 6.300 dolar arasında düşürdü ve bu yıl 2020, 2021 ve 2022 modellerini satın alanlara benzer indirimler sundu. Kesin indirim miktarları, model yılına ve donanım seviyesine bağlıdır.

Jalopnik’in açıkladığı gibi, bu GM’nin itibarını korumak için yasal anlaşmaları ilk kullanışı değil. Cadillac Lyriq alıcılarına, elektrikli SUV ile ilgili sorunlar hakkında konuşmamayı kabul etmeleri halinde 5.500 $ indirim teklif edildi ve Hummer EV gibi üst düzey otomobil alıcıları, araçlarını bir yıl içinde değiştirirlerse garantilerini geçersiz kıldı. Bununla birlikte, bu son hamle kolayca en ilgili olabilir – indirim, nazik bir tekliften ziyade yasal bir anlaşma anlamına gelir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın