Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Chris Rock’a tokat atan Will Smith ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. İşte ayrıntılar…

Bu yıl 94’üncüsü düzenlenen Oscar Ödülleri ilginç bir olaya sahne oldu. Ünlü oyuncu Will Smith, eşiyle ilgili tatsız şakalar yapan ünlü sunucu Chris Rock’a tokat attı. Uzun bir süre hafızalardan silinmeyecek bu tokatın ardından Dolby Theatre salonu bir anda buz kesti. İlk etapta bu olayın bir kurgu olduğu düşünülse de Will Smith’in verdiği tepkilerin ve konuyla ilgili yapılan açıklamaların ardından gerçek olduğu anlaşıldı.

Böylelikle 2022 Oscar Ödülleri, verilen ödüllerden çok Will Smith’in Chris Rock’a tokat atmasıyla akıllara kazındı. Kısa süre önce de Oscar Ödülleri’ni organize eden Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden konu ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

Akademi: Will Smith’ten töreni terk etmesini istedik

Will Smith‘in eşi Jada, alopesi olarak da adlandırılan saçkıran hastalığı ile mücadelenin bir parçası olarak bir süredir saçını kazıtıyordu. Sunucu Chris Rock da ortamı ısıtmaya çalışırken Jada’yla ilgili tatsız bir şaka yapınca sahneye çıkan Will Smith, sunucuya herkesin önünde uzun yıllar akıllarda kalacak bir tokat attı.

Chris Rock, tokatın ardından şaşkına dönse de yaptığı ufak esprilerle durumu toparlamaya çalıştı. Fakat Will Smith, herkesin duyacağı şekilde ünlü sunucuya küfürlü ifadeler kullanarak karısının adını bir daha ağzına almamasına yönelik uyarılarda bulundu.

BBC’nin haberine göre Oscar Ödülleri’ni düzenleyen Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, tokattan hemen sonra Will Smith’ten salonu terketmesini istediklerini, ancak ünlü oyuncunun bunu reddettiğini açıkladı. Akademi ayrıca, ünlü oyuncu hakkında disiplin soruşturması başlattıklarını duyurdu. Bunun dışında olaya maruz kalan Chris Rock, adaylar, konuklar ve izleyicilerden de özür dilendi.

Will Smith

Son olarak Smith’in geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından Chris Rock’tan özür dilediğini belirtelim. Ancak görünüşe göre ünlü oyuncunun başı bu olay nedeniyle uzunca bir süre ağrıyacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.