Web tarayıcıları yaygınlaştıkça hackerlar da boş durmuyor. Şimdi de Google Chrome’u silen eFast Browser zararlı yazılımı keşfedildi. eFast Browser’ı silmek için haberimize göz atın

Ünlü güvenlik şirketi MalwareByte’s bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları geçtiğimiz günlerde yeni nesil bir tarayıcı virüsü keşfetti. Bu zararlı bilgisayarınıza bulaştığında Chrome‘a ait bütün verileri siliyor ve Chrome’u eFast Browser adında Chrome’a çok benzer bir tarayıcı ile yer değiştiriyor.

Zararlı yazılım neler yapabiliyor?

Yıllardır alışılagelmiş klasik zararlı özelliklerinin hepsini barındıran bu virüspop-up şeklinde veya girdiğiniz herhangi bir site üzerinde reklam gösterebiliyor, sizi zararlı web sitelerine yönlendirmeye zorlayabiliyor ve bu sırada bütün hareketlerinizi belirli aralıklarla kayıt edip uzak bir sunucuya yolluyor. Artık neredeyse bütün bankacılık ve resmi işlemlerimizi online ortamlardan yaptığımızı düşünecek olursak bu virüsün hepimiz için çok ciddi bir güvenlik tehditti oluşturduğunu söyleyebiliriz.

eFast Browser nedir?

eFast Browser aynı Google Chrome gibi açık kaynaklı olan açık kaynaklıChromium tabanlı. Bunun sayesinde tasarımsal ve işleyiş açısındanChrome‘la çok benzerlik gösteriyor ve kullanıcının şüphelenme riskinin ortadan kaldırmayı hedefliyor.

YJk3X6

Bu virüsten nasıl kurtulurum?

eFast Browser Remover isimli yazılımı buradan indirerek bu virüstenkurtulabilirsiniz.