CD Projekt tarafından geliştirilip 2020 yılında piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, şüphesiz ki son yılların en çok hayal kırıklığı yaratan oyunu olmuştu. Zira uzunca süre heyecan pompalayıcı reklamlarla duyurulan oyun çıktıktan sonra o kadar hatalıydı ki, oynanabilecek bir durumda değildi. Daha sonra geliştirici şirket iyileştirmelerin yapılacağını ve oyunun yeniden doğacağını açıklamıştı. 

Bu ‘yeniden doğuş’ olayı oyuncuların ilgisini tekrar kazanmaya yarar mı henüz bilmiyoruz, ancak yeni bir gelişmenin ilgiyi daha da azaltacağı kesin. Yeni bir karara göre oyunun oynanabilirliğini artıran, birçok ücretsiz ek içerik sunan ve bu sene sonuna kadar çıkması beklenen plan; 2022’ye ertelendi.

Cyberpunk 2077’yi düzeltecek güncellemeler ve DLC’lere dair ilk plan:

Cyberpunk 2077 geliştiricileri, yılın başlarında oyuna saygınlığını tekrar kazandıracak bir yol haritası duyurmuştu. Bu plan birkaç yamanın yanı sıra oyunu baştan yaratacak dev bir güncelleme ve ücretsiz DLC paketleri içeriyordu. 2021’in son aylarında çıkmış olması gereken güncellemeler, iyileştirmeler ve DLC’ler, ani bir kararla 2022 yılına ertelendi.