Cyberpunk 2077, Netflix anime spinoff’u sayesinde Steam’de tekrar bir hit oldu!

1

CD Projekt Red, yaklaşık 80.000 eşzamanlı Steam oyuncusuyla Cyberpunk 2077 popülaritesini yeniden canlandırıyor. Sorunlu lansmanından sonra oyunu PC’de oynayan bir milyondan fazla insandan çok uzak olsa da, oyunun bir yıldan fazla bir süredir gördüğünden daha fazla ilgi görüyor.

Ani yükselişin nedenini bulmak için çok uzağa bakmanıza gerek yok. Oyunun anime yan ürünü Cyberpunk: Edgerunners 13 Eylül’de Netflix’te büyük beğeni topladı ve hikayesi, dünya inşası ve animasyonu ile övgü topladı. Dizi, bir Netflix yapımı için en yüksek izleyici puanlarından birine sahip. Ve Edgerunners’ı izledikten sonra birçok kişi Cyberpunk 2077’ye ikinci bir şans veriyor.

Tüm bunlar size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni The Witcher’ın çıkışından sonra benzer bir durumun yaşanmasıdır. 2019’da The Witcher 3: Wild Hunt, Netflix’teki muadilinin popülaritesi sayesinde, 2015 çıkışından sonra kısa bir süre daha popülerdi. Cyberpunk 2077’nin mevcut ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceğini görmek ilginç olacak. En azından PC’de ve mevcut nesil konsollarda, RPG, 2020’dekinden farklı bir oyun. Cyberpunk 2077’nin son 1.5 ve 1.6 güncellemeleri, oyunun çıkışında rahatsız eden kalıcı hataların ve kararlılık sorunlarının çoğunu ele aldı. CD Projekt Red ayrıca yakın zamanda resmi modlama araçlarını yayınladı ve oyunun ilk büyük genişlemesi olan Phantom Liberty’nin 2023’te geleceğini duyurdu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın