Çıkış yapalı bir yıldan fazla olan Cyberpunk 2077’nin yeni nesil konsollarla uyum kuracağı güncellemenin tarihi açıklandı.

Cyberpunk 2077 çıkış yapalı bir yıldan fazla olsa da yeni nesil konsollar için beklenen güncelleme henüz yayınlanmadı. Bugüne kadar tüm platformlar için çeşitli hata düzeltme paketleri yayınlayan CD Projekt, yeni nesil konsollar için getireceği güncellemeyi bir türlü oyunculara kavuşturamamıştı. Şirket son açıklamasıyla bu güncellemenin ne zaman geleceği sorusuna cevap verdi ve bu defa ciddi görünüyorlar.

Beklenen Cyberpunk 2077 güncellemesi, 2022’nin ilk çeyreğinde geliyor

Cyberpunk 2077 korkunç bir çıkış yapmış olsa da son aylarda oyunun oynanabilir hale geldiğini savunabiliriz. Özellikle de PC tarafında nihayet oyunu sinir krizleri geçirmeden oynamanız mümkün. Ve görünüşe göre oyuncular da pek farklı düşünmüyor, zira Steam indirimlerinde en çok satan oyunlara baktığımızda Cyberpunk 2077’nin ilk 3’te olduğunu görüyoruz.

Cyberpunk 2077’nin yeni nesil güncellemesi ile yalnızca hata düzeltmelerinin değil, grafiklerde ve mekaniklerde optimizasyonlar yapılmasını bekliyoruz. Oyun PC’de iyi durumda olsa da konsol tarafında hala sorun yaşayanlar olabilir. PlayStation 4 ve Xbox One’ın oluşturduğu eski nesil bir yana, nesilde dahi çökme gibi sorunlar yaşanıyor olabilir. Bu güncellemenin, çıkışından bir yıldan fazla geçmiş oyunu artık düzeltmesini bekliyoruz.

The Witcher 3 güncellemesi de bekleniyor

Yeni nesil konsollara uygun hale getirilmesi beklenen tek CD Projekt oyunu Cyberpunk 2077 değil. Bazılarınızın Cyberpunk’tan daha çok beğendiği The Witcher 3 de yeni nesle uygun hale getirilmeyi bekliyor. Oyun çıktığı dönemde son derece etkileyici grafiklere sahipti ve hala büyüleyici görünüyor. Yeni nesil konsollara uygun hale geldiğinde özellikle grafik konusunda iyi bir iş görmeyi umuyoruz.

cyberpunk 2077

Ne yazık ki The Witcher 3’ün güncelleneceği tarih, Cyberpunk kadar net değil. Muhtemelen The Witcher 3 remastered sürümünü görmek için uzun bir süre daha beklememiz gerekecek.