DC Universe Online yapımcısı Dimensional Ink Studios, Marvel evrenini konu alan bir online oyun geliştiriyor.

Oynaması ücretsiz Devasa Online yapım DC Universe Online yapımcısı olarak da bilinen Dimensional Ink Studios’un yeni bir Marvel oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Marvel Universe Online olarak adlandırılması muhtemel yapım, GeForce Now’da yaşanan sızıntıyla fark edildi.

DC Universe Online yaklaşık 10 yıldır aktif

Warner Bros, Daybreak Game ve Dimensional Ink Games işbirliği ile geliştirilen ve DC Comics evreninde geçen DC Universe Online, ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürülmüştü. 2011 yılında PlayStation 3, 2013 yılında PlayStation 4 ve 2016 yılında Xbox One için de piyasaya sürülen oyun, yaklaşık 10 yıldır aktif olarak oynanıyor.

Son olarak Ağustos ayında yayınlanan 41. bölümü; House of Legends ile The Monitor karakterini oyuna getiren Dimensional Ink Games’in şimdi de Marvel dünyasını anlatacak bir devasa online oyun üzerinde çalışıyor.

Miller isimli bir Twitter kullanıcısı, EG7 isimli bir patent şirketiniN 2021 yılı finans raporunu keşfetti. Finans raporunda AAA kalitesinde bir Marvel MMO oyununun geliştirildiği ortaya çıktı.

Daha önce GeForce Now belgelerinde sızdırılan oyun, 2018 yılında yapımcının yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle iptal edilmişti. Görünen o ki 10 yıldan fazla bir süredir DC Universe Online‘ın baş yapımcılığını yapan Jack Emmert, uzunca bir süredir Marvel MMO’su üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere DC Universe Online 2023 yılında geniş çaplı bir grafik güncellemesi ve içerik paketi alacak. Marvel MMO’nun da 2023 yılı dolaylarında piyasaya çıkması bekleniyor.
Marvel MMO’nun uzun vadeli bir proje olduğu ve yaklaşık 2 yıl daha geliştirme süresine ihtiyaç duyacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili ne Marvel ne de Dimensional Ink Studios cephesinden resmi bir açıklama gelmedi. Oyunun 2022 yılının ilk aylarında duyurulması bekleniyor. Yapımın piyasaya çıkış tarihii de en erken 2023 başları olarak belirtilebilir