EA, Dead Space’in yeniden çevrimini 27 Ocak 2023’te yayınlayacak. Oyunun arkasındaki EA stüdyosu Motive, duyuruyu şirketin Crafting the Tension Art Developer Canlı Yayınında yaptı. Klasik bilim kurgu korku hayatta kalma oyunu, EA’nın Frostbite oyun motoru kullanılarak sıfırdan yeniden inşa ediliyor ve PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için mevcut olacak.

Orijinal Dead Space, 2008 yılında PlayStation 3, Xbox 360 ve Windows PC için piyasaya sürüldü. Motive, modern konsollarda daha sürükleyici bir deneyim için görsellerini yükseltiyor ve sesini daha net hale getiriyor. Stüdyo, daha modern donanım ve platformlar için tüm oyun içi donanımları, araçları ve ortamları yeniden tasarladı ve oyunun ürkütücü atmosferini yakalamak için “tam HDR olarak oluşturulan atmosferik ve çevresel VFX ile dinamik, hacimsel aydınlatma” kullandı.

Dead Space’de, madencilik yıldız gemisi USG Ishimura’yı tamir etmek için rutin bir görevde olan mühendis Isaac Clarke olarak oynuyorsunuz. Bilmediği şey, geminin mürettebatının katledilmiş ve enfekte olmuş, onları Necromorphs olarak bilinen yaratıklara dönüştürdüğüydü. Gemide sağlık memuru olarak çalışan kız arkadaşını bulmak için, bu canavarlarla savaşırken aynı zamanda büyüyen psikozu ile boğuşmak zorundadır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın