‘Diablo Immortal’ Çin’de planlanan çıkış tarihinden hemen önce süresiz olarak ertelendi

0
1

Diablo Immortal’ın 23 Haziran’da Çin’de çıkış yapması gerekiyordu, ancak oyunu ülkede bekleyenlerin daha fazla beklemesi gerekecek. Oyunu Blizzard ile birlikte geliştiren NetEase, çıkış tarihini süresiz olarak erteledi. Bir blog gönderisinde “geliştirme ekibi bir dizi optimizasyon ayarlaması yapıyor” yazdı.

Ancak, oyunda başka faktörler de var. Financial Times’a göre NetEase, Weibo sosyal medya hizmetinde Winnie the Pooh’a atıfta bulunan bir gönderi nedeniyle kendisini Çin’in sansürcülerinin kötü lütfuna kaptırdı. Çizgi film karakteri Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile alay etmek için kullanılıyor.

Gönderinin ekran görüntüsünün ilgi görmesinin ardından, resmi Diablo Immortal Weibo hesabının herhangi bir şey yayınlaması yasaklandı. Gönderiyle ilgili tartışmalar da hizmetten silindi.

Şu anda Diablo Immortal’ın Çin’de çıkış tarihi yok, ancak NetEase hala oyunu ülkede göndermeyi bekliyor. Oyunculara gecikmeyi telafi etmek için “efsanevi ekipman içeren özel bir teşekkür paketi” sözü verdi.

PC ve mobil oyun, bu ay diğer bölgelerde çıkış yaptı. Raporlara göre, para kazanma konusundaki agresif yaklaşımının bir sonucu olarak iki haftada 24 milyon dolar kazandı. Çin, gezegendeki en büyük oyun pazarı ve Diablo Immortal’ı orada yayınlayamamak, muhtemelen oyunun beklenen gelirleri üzerinde ciddi bir etkiye sahip olacaktır. NetEase, Financial Times’a yorum yapmaktan kaçındı.

Bu, bir oyun geliştiricisinin bir Winnie the Pooh referansı üzerinden Çinli düzenleyicilerle ilk kez sorun yaşaması değil. Yayıncı Indievent, Devotion’ı Çin’de satma lisansını kaybetti. Tayvan merkezli stüdyo daha sonra kendi mağazasında Devotion’ın DRM’siz sürümünü satmaya başladı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın