Akıllı Telefonlar

Dual Wi-Fi teknolojisi ile telefonlarda yeni dönem!

Çin merkezli BBK Electronics çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Oppo ve Vivo, son dönemde duyurusunu gerçekleştirdiği yeni teknolojiler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Dual Wi-Fi ile bu teknolojilere bir yenisi daha eklendi.

Dual Wi-Fi teknolojisi adından da anlaşılabileceği üzere iki farklı kablosuz ağa bağlanma imkanı sağlıyor. Mobil cihazlarda yeni bir dönemi başlatacak olan bu teknolojinin en önemli avantajı ise iki ağı aynı anda kullanabiliyor olmanız.

Dual Wi-Fi Acceleration teknolojisi duyuruldu!

Dual Wi-Fi Acceleration isimli bu teknoloji sayesinde iki farklı kablosuz ağa bağlı kalabiliyorsunuz. Örneğin, PUBG oynarken internet bağlantısı kesildiğinde diğer ağa otomatik geçiş yapıldığı için bu durumdan etkilenmiyorsunuz.

Yedekli bir yapı elde ederken her iki ağ bağlantısından yararlanıyorsunuz. Ancak, her iki ağ farklı frekansta olmalı. Yani, bağlandığınız kablosuz ağlardan birinin 2.4 GHz frekansında, diğerinin ise 5 GHz frekansında çalışıyor olması gerekiyor.

ColorOS’un Weibo hesabında paylaşılan videoda bu teknoloji kısa süre önce tanıtılan Oppo Reno 10x Zoom ile test ediliyor. Bu teknoloji aktif edildiğinde sayfa yükleme hızı yüzde 44.5, indirme hızı ise yüzde 322 oranında artıyor.

İlgili Haberler
Akıllı Telefonlar

Galaxy Note 10 Plus tanıtıldı! Türkiye'de kaç TL'ye satılacak?

Akıllı Telefonlar

Huawei, Hongmeng OS için düğmeye bastı

Akıllı Telefonlar

Galaxy Note 10, 3 Farklı Renk Seçeneğine Sahip Olacak!

Akıllı Telefonlar

Yasaklar Huawei satışlarını etkiledi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir