Ducati’nin ilk elektrikli motosikleti MotoE yarışları için tasarlandı

0
2

Ducati, sadece ilk elektrikli motosikletini değil, aynı zamanda 2023 MotoE e-motosiklet yarışı sezonunun önemli bir parçasını da görücüye çıkardığını duyurdu.

V21L prototipi o klasik Ducati görünümüne sahip ancak karbon fiberle kaplanmış ve 18 kWh pil ile 150 HP elektrik motoruna sahip. Geçen yıl yapılan bir duyuruda detaylandırıldığı üzere Ducati, 2023-2026 yılları arasında FIM MotoE Dünya Kupası yarışlarında kullanılan 18 motosikletin tamamının tek tedarikçisi olacak.

225 kilogram ağırlığında ve bir yarış bisikleti için çok ağır, ancak yine de 2023 için MotoE spesifikasyonu kapsamında 26 pound. Ayrıca 35 Şu anda MotoE yarışlarında kullanılan Energica e-motosikletlerinden kg (77 pound) daha az.

V21L, sadece 45 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebilir ve gerekli yedi ana GP parkurunu tamamlamak için yeterli menzile sahiptir. Toskana’daki Mugello MotoGP Pisti’nde 171 MPH’ye kadar hızlara ulaştığı bildirildi.

E-motosiklet, daha önce hiç yapılmadığı düşünüldüğünde (ve üzerinde) Ducati tarafından oldukça iddialı, ancak şirket, modeli tasarlamak için kapsamlı yarış deneyimini kullandığını söyledi. Aynı zamanda, öğrenilen yarış derslerini tüketici modellerine geri götürecek.

Ducati Ar-Ge direktörü Vincenzo De Silva yaptığı açıklamada, “Şu anda, bu alandaki en önemli zorluklar pillerin boyutu, ağırlığı, özerkliği ve şarj ağlarının mevcudiyeti ile ilgili olanlar olmaya devam ediyor” dedi. “Şirketin dahili uzmanlığının büyümesine yardımcı olmak, bugün ilk sokak elektrikli Ducati’yi üretime geçirme zamanı geldiğinde hazır olmak için zaten şart.” dedi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.