Electronic Arts, Orta Dünya’ya geri adım atıyor. Yayıncı, The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth adlı oynaması ücretsiz bir mobil oyun duyurdu. RPG, J.R.R.’ye dayalı ilk EA mobil oyunudur. Tolkien’in eserleri. EA Capital Games oyunu geliştiriyor. Stüdyo, 2015’te Star Wars: Galaxy of Heroes’da başka bir başarılı tahsil edilebilir mobil RPG’nin arkasındaydı.

Orta Dünya Kahramanları, hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit’ten karakterlerin yanı sıra koleksiyon sistemleri, sıra tabanlı dövüş ve “sürükleyici hikaye anlatımı” içerecek. EA, bir basın açıklamasında oyuncuların “Tolkien dünyasından ikonik hikayeler yaşayacaklarını ve Orta Dünya’nın büyük kötülüklerine karşı mücadele edeceklerini” söyledi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunun ücretsiz bir mobil oyun olduğu göz önüne alındığında, mikro dönüşümler olacaktır.

EA’nın mobil RPG başkan yardımcısı Malachi Boyle, “Yeni nesil mobil rol yapma oyunlarında The Saul Zaentz Company ve Middle-earth Enterprises ile ortak olmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz” dedi. “Ekip Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit hayranlarıyla dolu ve oyunculara özgün bir deneyim sunmak için her gün muazzam tutkularını ve yeteneklerini bir araya getiriyorlar. Yüksek kaliteli grafikler, sinematik animasyonlar ve stilize edilmiş sanatın birleşimi, oyuncuları en sevdikleri karakterlerle kafa kafaya gidecekleri Orta Dünya fantezisine kaptırıyor.”

Bu, EA’nın 2009’daki Yüzüklerin Efendisi: Fetih’ten bu yana ilk LOTR oyunu olacak. Warner Bros. Interactive Entertainment, NetEase ve (EA’nın geçen yıl satın aldığı) Glu Mobile, mobil LOTR oyunlarını yayınlayan diğer yayıncılar arasında.

EA, bu yaz Yüzüklerin Efendisi: Orta Dünya Kahramanları’nın sınırlı bölgesel beta testlerine başlamayı umuyor.

Bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan tek büyük LOTR projesi değil. Daedalic’in aksiyon-macera oyunu The Lord of the Rings: Gollum’un 2022’de çıkması bekleniyor. Ve tabii bir de Amazon’un 2 Eylül’de vizyona girecek olan The Lord of the Rings: The Rings of Power serisinin küçük bir meselesi var.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın