Ekstrem sporlar için Apple Watch, 2 inçlik geniş bir ekrana sahip olabilir

0
1

Apple’ın uzun süredir söylentileri dolaşan ekstrem sporlar Series 8 Watch, şirketin bugüne kadarki en büyük akıllı saat ekranıyla birlikte gönderilebilir. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, yakında çıkacak olan giyilebilir cihaz, çapraz olarak neredeyse 2 inç ölçen ve 410 x 502 çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip. Apple’ın şu anda sattığı en büyük akıllı saat olan 45mm Series 7’deki ekrana kıyasla, yeni model yaklaşık yüzde yedi daha fazla ekran alanı sunacak. Gurman, şirketin fazladan alanı, bir seferde ek fitness ölçümleri veya saat yüzleri hakkında daha fazla bilgi göstermek için kullanabileceğini söyledi.

Bloomberg’in haberini doğrulayan, ekran analisti Ross Young’ın, Series 8 serisinin 1,99 inç ekranlı bir model içereceğini söyleyen yakın tarihli bir tweet’i. Gurman, daha büyük bir ekranın dışında, yeni varyantın kırılmaya karşı daha dayanıklı bir ekrana, daha yüksek kapasiteli bir pile ve alüminyumdan daha sağlam metalden yapılmış bir çalışma kasasına sahip olacağını söylüyor. Ayrıca, daha önce tüm Series 8 ailesine geldiğini bildirdiği ateş algılama özelliğinin yanı sıra yürüyüş ve yüzme gibi aktiviteler için daha iyi izleme yeteneklerini de içerecek. İçermediği şey daha hızlı bir işlemci: Apple’ın yaklaşmakta olan S8 yonga setinin, S7 ve S6 öncülleriyle aynı yeteneklere sahip olduğu bildiriliyor.

Apple her zamanki sürüm temposunu takip ederse, teknoloji devi muhtemelen sonbaharda iPhone etkinliğinde giyilebilir cihazı açıklayacak. Gurman daha önce şirketin orijinal HomePod’un halefi de dahil olmak üzere gelecek yıl duyurmayı planladığı bir ürün “seli” üzerinde çalıştığını söyledi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.