Dün itibariyle resmi olarak piyasaya çıkan Elden Ring, yaşadığı kare hızı düşmesi gibi sorunlarla oyuncuları öfkelendirdi.

Elden Ring dün itibariyle resmi olarak piyasaya çıktı. Çoğu oyuncu heyecanlı bir şekilde, kilidi açılır açılmaz dün gece geç saatlere kadar kaldı. PC‘de oyun, erken vakitte yayına girdi. Konsolda ise birkaç saat sonra geldi. Yapımı dört gözle bekleyenler, şimdiye kadar biraz zaman geçirme şansına sahip oldu. Bu noktada oyunun bazı sorunlarını da ilk elden gördüler.

Elden Ring, her ne kadar iyi bir oyun olsa da, gerçekten bazı sorunları var. Özellikle PlayStation 5 üzerinden oynarken bazı kare düşüşleri yaşanıyor. Oyuncular da bu konudaki şikayetlerini yayınlamaktan geri kalmadılar. Ardından, From Software ve Bandai Namco oyunun performansı hakkında bir özür mesajı yayınladı.

Oyuncular Elden Ring içinde genellikle iki sorun yaşıyor

İki şirket, oyuncuların düzgün oyun oynamalarını engelleyen sorunlar yaşadıklarını kabul etti. Ek olarak, oyunculardan bu konuda sabırlı olmalarını istedi. Bundan sonra da, Elden Ring‘de listelenen sorunlarla nasıl başa çıkmayı planladıklarını açıkladılar. Listelenen ilk iki sorun, PC’de fare kontrollerini çok hassas olması ve Steam hesap adlarında multi-byte karakter olduğunda Easy Anti-Cheat‘in başlamaması oldu. Buna da, ileride gelecek bir güncellemeyle çözüleceğini eklediler.

elden-ring-bazi-sorunlariyla-oyunculari-ofkelendirdi

PC sürümünde kare hızı ve performansla ilgili devam eden sorunlar düzeltmeler alıyor. Yine de kullanıcılara, grafik sürücülerini en son sürüme güncellemeleri konusunda talimatlar da geldi. Son olarak From Software, PS5 için oyun verilerinin yanlış kaydedilmesine sebep olan bir soruna değindi. Görünüşe göre, neden biliniyor. Bunun için de gelecekteki bir yama üzerinde çalışılıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.