Elon Musk, Twitter CEO’su botların ele alındığını söyledikten sonra kaka emojisi yayınladı

0
2

Elon Musk, Twitter’ın CEO’sunun sosyal medya platformunun spam ve bot hesaplarını ortadan kaldırmak için elinden gelen her şeyi yaptığı konusunda ısrar etmesinin ardından bir kaka emojisi ile yanıt verdi.

Tesla patronunun sorunun kendisini sitenin 44 milyar dolarlık satın alımını “beklemeye” zorladığını söylemesinden birkaç gün sonra Twitter CEO’su Parag Agrawal, şirketinin spam ve botları ele alış biçimini savundu ve Twitter’ın otomatikleştirmeyi ortadan kaldırmak için yeterince çaba göstermediği iddialarını reddetti. hesaplar.

Pazartesi günü, spam’in “Twitter’daki gerçek kişilerin deneyimine zarar verdiğini” ve şirketin “her gün mümkün olduğunca çok spam’ı tespit edip kaldırmaya güçlü bir şekilde teşvik edildiğini” tweetledi.

Agrawal, “Aksini öne süren herkes yanlıştır” dedi.

Musk, tepki olarak bir kaka emojisi tweetleyerek etkilenmemiş görünüyordu. Daha sonra şu yorumu yaptı: “Peki reklamcılar paraları karşılığında ne aldıklarını nasıl biliyorlar? Bu, Twitter’ın finansal sağlığı için esastır.”

Geçen hafta Musk, Twitter’daki gerçek sahte hesap sayısının “günlük aktif kullanıcıların %90’ından fazlası” olma ihtimalinin “bir miktar” olduğunu iddia etti.

Agrawal, spam ve bot hesap operatörlerinin giderek daha karmaşık hale geldiğini söyledi – bu da Twitter’ın bunları tanımlamasını ve ortadan kaldırmasını zorlaştırıyor.

Bununla birlikte, Agrawal, Twitter’ın “para kazandıran günlük aktif kullanıcılarının” veya mDAU’larının %5’inden daha azının spam olduğunu iddia ediyor.

Agrawal, şirketin verileri nasıl bulduğunu açıklamayı reddetti, ancak şunları söyledi: “Bir hafta önce tahmin sürecine ilişkin bir genel bakışı Elon ile paylaştık ve onunla ve hepinizle görüşmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Hafta sonu Musk, Twitter’ın hukuk ekibinin, sosyal medya platformunun otomatik kullanıcılar üzerindeki kontrolleri için örneklem boyutunun sadece 100 hesap olduğunu ortaya çıkararak onu bir gizlilik anlaşmasını ihlal etmekle suçladığını tweetledi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.