New York Times’dan bir rapora göre, dünyanın en zengin adamı ve Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter’ın 2028 yılına kadar aboneliklerden yaklaşık 10 milyar dolar gelir elde etmesini bekliyor.

Times tarafından görüntülenen bir sunumda Musk, yatırımcılara, mülkiyeti altında ne bekleyeceklerine dair bir fikir verdi. Buna, 2025 yılına kadar Twitter Blue abonelerinin 69 milyona ve bu sayının 2028 yılına kadar iki katından 159 milyona çıkarılması da dahil. uygulama özelleştirme, reklamsız makaleler ve diğer ayrıcalıklı özellikler. Musk, toplam Twitter kullanıcılarında da büyük bir büyüme bekliyor ve geçen yıl bildirilen 217 milyon kullanıcıdan 2025’te 600 milyon Twitter kullanıcısına ve sonunda 2028’de 931 milyona ulaştı.

Sunum ayrıca, Musk’ın 2023’te dokuz milyon ve 2028’de 104 milyon abone getirmeyi umduğu Blue dışında, “X” adlı isimsiz bir abonelik hizmetinin planlarını da özetliyor. Bu haftanın başlarında Musk, hükümetlere ve şirketlere ” hafif bir maliyet ”Twitter kullanmak için. “X” aboneliği ne olursa olsun, ondan ve Blue’nun birleşiminden elde edilen gelirin 2028 yılına kadar 10 milyar dolara ulaşması ve Musk’ın hizmetin aynı yıl ulaşacağını düşündüğü toplam 26.4 milyar dolarlık gelirin büyük bir bölümünü oluşturması bekleniyor.

Times’a göre, Twitter’ın öngörülen toplam gelirinin geri kalanını reklamlarla karşılaması gerekiyor, bu da Musk’ın Twitter’ın 2028 yılına kadar yaklaşık 12 milyar dolar kazanacağını tahmin ettiği bir şey. Twitter, geçmişte birincil gelir akışı olarak reklamcılığa bağımlıydı. Ancak şimdi silinen bir tweet’te Twitter’ın ücretli aboneler için reklamları kaldırması gerektiğini söyleyen Musk, reklamların Twitter’ın toplam gelirinin sadece yüzde 45’ini oluşturmasını istiyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın