Elon Musk, Twitter’ın hukuk ekibinin kendisine bir NDA’yı ihlal ettiğini söylediğini iddia ediyor

0
0

Elon Musk’ın tweet’i onu tekrar yasal belaya sokmuş olabilir. Hatırlayacağınız gibi, Tesla ve SpaceX yöneticisi Cuma günü Twitter’ı satın alma anlaşmasının, şirketin sahte ve spam hesapların ilk çeyrekte para kazanılabilir günlük aktif kullanıcılarının yüzde 5’inden daha azını temsil ettiğini açıklamasının ardından “geçici olarak askıya alındığını” tweetledi. 2022.

Tweet’i Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı şirketin “tüm senaryolara hazır olduğunu” söylemeye sevk ettikten sonra Musk, ekibinin Twitter’ın sayılarını doğrulamak için “100 takipçiden oluşan rastgele bir örneklemi” test edeceğini söyledi. Milyardere göre, metodolojisi ile ilgili bir soruya verdiği cevaplardan biri, Twitter’ın hukuk ekibinden bir yanıt istedi.

Suç teşkil ettiği iddia edilen tweet’te, “Örnek boyutu numarası olarak 100’ü seçtim, çünkü Twitter’ın <%5 sahte/spam/yinelemeyi hesaplamak için kullandığı şey bu” dedi. Musk, daha sonra yaptıklarıyla ilgili olarak, “Twitter yasal, bot kontrolü örnek boyutunun 100 olduğunu açıklayarak NDA’larını ihlal ettiğimden şikayet etmek için aradı” dedi.

Twitter, Musk’ın tweetleri hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifindeki bir başka bükülmede, platformun algoritmik beslemesini de hedef aldı. “Algoritma tarafından farkında olmadığınız şekillerde manipüle ediliyorsunuz” dedi.

Mesaj, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in dikkatini çekti. Dorsey, Musk’a “Uygulamadan bir süre uzak kaldığınızda size zaman kazandırmak için tasarlandı” dedi. “Yenilemek için çek, kronometreyi de tersine çevirir.”

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.