Dünyanın en ünlü iş insanlarından biri olan Elon Musk, bir gününü nasıl geçiriyor? Bu yazımızda bu sorunun cevabına değineceğiz.

Hem Tesla hem de SpaceX için gayet yoğun bir çalışma sürecini her hafta sürdüren, Elon Musk gibi şimdiden efsane olarak anılan bir milyarderin günün ilk saatlerinde ne yaptığı, ilerleyen saatlerini nasıl değerlendirdiği merak ediliyor. Bu yazımızda sizler için Musk’ın bir haftada bu iki şirket için ne kadar çalıştığı, uyandığında yaptığı ilk şeyin ne olduğu ve günlük rutinine göz atmaya çalışacağız.

Elon Musk, haftada kaç saat çalışıyor?

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk’ın bunca çalışma temposuna ve yoğunluğa rağmen her şeye nasıl vakit ayırabildiği merak ediliyor. İlk olarak Musk’ın çalışma saatlerine değinelim: Ünlü iş insanı, Tesla için toplamda 42, SpaceX için ise haftada 40 saat çalışıyor. Bu anlamda haftalık tempoda kendisinin günlük çalışma saati 11.7’ye denk geliyor.

Dünyanın en ünlü iş insanlarından biri olan Elon Musk, bir gününü nasıl geçiriyor? Bu yazımızda bu sorunun cevabına değineceğiz.

Musk’ın bir günü nasıl geçiyor?

Her ne kadar dünyanın en yoğun insanlarından biri olsa da Musk’ın her sabah ritüellerine ve yapması gerekenlere dikkat ettiği belirtiliyor. Bu anlamda gün içerisinde erken uyanmak, gezmek, egzersiz yapmak ve çocuklarıyla vakit geçirmek gibi ritüelleri hiçbir zaman atlamıyor. Elon Musk, her sabah saat 7 civarında uyanıyor.

Günde maksimum 6.5 saat uyuduğu söylenen Musk, çok uyuduğu günlerde işteki performansının hiç de başarılı olmadığının altını çiziyor. Musk, her sabah uyandığında ilk olarak duş alıyor ve kahve içiyor. Tesla CEO’sunun genelde kahvaltı etmediği, ettiğinde ise omlet yemeyi sevdiği söyleniyor. Elon Musk’a göre sabah ritüelleri arasında en önemlisi duş yapmak. Musk, duş yaparken kafasını boşalttığını ve güne hazır olduğunu belirtiyor.

Musk, tasarım ve mühendislik çalışmalarına özel olarak zaman ayırarak bir haftada 80-100 saat arası düzenli çalışıyor. Musk’ın genelde kahvaltı etmediğinden çalışma ortamında bir öğle yemeği yemeyi tercih ettiği ve fabrika teftişi yaptığı söyleniyor. Günün kalanını da çalışarak geçiren Musk, 18:00 ile 21:00 saatleri arasında evinde oluyor ve ailesiyle zaman geçirmeyi tercih ediyor. Tesla ve SpaceX CEO’su her gece en geç 01:00 civarlarında uyuyor ve bu ritüeli her gün tekrar ediyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın