Reuters’e göre, 44 milyar dolarlık devralma gerçekleşirse Twitter’ın CEO’sunu da değiştirmeyi planlıyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın alması kesinleştirildiğinde, twit yerleştirmelerinin üçüncü taraf web sitelerinde ve hizmetlerinde nasıl çalıştığına dair bazı değişiklikler getirebilir. Musk, kullanıcıları doğrulanmış hesaplardan tweet yerleştirmek veya alıntı yapmak için ücretlendirme fikrini ortaya attı. Reuters, ancak bu, kimsenin bir tweet’in ekran görüntüsünü alıp bunun yerine onu kullanmasını engellemez.

Şirket, bazı JavaScript’leri değiştirdi ve bu da, gömülü oldukları sitelerden silinen tweet’lerin metninin kaybolmasına neden oldu. Bir Twitter üst düzey ürün müdürü, değişikliğin “insanların tweetlerini silmeyi seçtiğinde daha iyi saygı gösterilmesi” için yapıldığını söyledi. Ancak, açık ağ ve koruma savunucularından gelen tepkilerden sonra,Twitter hareket halindeyken geri adım attı.

Musk’ın, 44 milyar dolarlık satın alımını finanse etmek için borcu güvence altına almaya çalışırken, yerleştirmeler için ücret alma fikrini tartıştığı bildiriliyor. Twitter’a karşı 13 milyar dolarlık kredi ve Tesla hissesine bağlı 12,5 milyar dolarlık marj kredisi sağladı (bu hafta 8,5 milyar dolar değerinde sattı).

Twitter’ın potansiyel yeni sahibinin de CEO Parag Agrawal’ın yerini almayı planladığı söyleniyor

Agrawal’ın Musk’a satış bitene kadar görevde kalması bekleniyor. Reuters’e göre Musk, Twitter başkanı Bret Taylor’a şirketin yönetimine güvenmediğini söyledi. Ancak Musk’ın devralınmasının şirket için ne anlama geleceğine dair pek çok detay var

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın