Elon Musk, katıldığı bir canlı yayında Tesla’nın 25.000 dolarlık uygun fiyatlı bir otomobil geliştirmediğini söyledi.

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olarak konumlanıyor. Şirketin, piyasada olan 4 tane modeli bulunuyor ve bu otomobiller hem teknolojileri hem de batarya özellikleri sayesinde çok seviliyor ve iyi satış adetlerini ulaşıyor.

Geçtiğimiz birkaç aydır şirketin uygun fiyatlı bir otomobil üzerinde çalıştığına dair iddialar vardı. Bugün gerçekleşen Tesla’nın 2021 yılı 4. çeyrek mali raporlarının paylaşımından sonra yapılan bir Soru-Cevap yayında Elon Musk, uygun fiyatlı Tesla’yla ilgili üzen bir açıklamada bulundu.

Tesla, uygun fiyatlı elektrikli otomobil üzerinde çalışmıyor!

Tesla’nın 2021 yılı 4. çeyrek mali raporlarının yayınlanmasının ardından şirketin CEO’su Elon Musk, bir Soru-Cevap programına katıldı. Bu program sırasında Elon Musk, yöneltilen soruyla birlikte uygun fiyatlı Tesla ile ilgili konuştu. Şirketin CEO’su, açıklamasında şu sözlere yer verdi. “Şu anda 25.000 dolarlık araba üzerinde çalışmıyoruz… Bir noktada yapacağız, ancak şu anda önümüzde yeterince proje var, açıkçası bu şu anda bizi aşar.”

Elon Musk, katıldığı bir canlı yayında Tesla'nın 25.000 dolarlık uygun fiyatlı bir otomobil geliştirmediğini söyledi.

Elon Musk, bu açıklamasının ardından en önemli sorunun elektrikli otomobillerin ne zaman otonom sürüşe sahip olacağı olduğunu söyledi. Musk, açıklamasında tamamen otonom sürüşün gelmesiyle birlikte otomobil nakliye maliyetlerinin 4 ile 5 kat arasında azalacağını söyledi.

Bu açıklama, otonom sürüşün yaygınlaşmasından sonra şirketin otomobilleri müşterilerine otonom bir şekilde teslim edeceğini gösteriyor. Ayrıca, gelecek yıllarda otonom taksilerin yaygınlaşmasıyla birlikte insanların uygun fiyatlı bir otomobile büyük oranda ihtiyacının kalmayacağı söyleyebiliriz.

Buna ek olarak, Şirketin şu anda yetiştirmesi gereken birçok projesi bulunuyor. Özellikle Tesla Cybertruck, müşteriler tarafından uzun süredir bekleniyor. Şirketin en kısa sürede elektrikli pickup modelini seri üretime sokarak müşterilerine teslim etmesi gerekiyor. Ayrıca şirketin Tesla Semi ve Roadster gibi projeleri de bulunuyor.

Yayınlanan raporlara göre, Tesla’nın 25.000 dolarlık bir elektrikli otomobil piyasaya sürmesi mümkün gözükmüyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.