İnternet

En Değerli Markalar Açıklandı!

en-degerli-markalar

Interbrand, her yıl açıklamış olduğu en değerli markalar listesinin 2015 yılına ait olan raporlarını açıkladı. En değerli markalarda zirve yarışı Google ile Apple arasında!

 

1974 yılında kurulan Interbrand, 27 ülkede 31 ofisten oluşan ağ ile çeşitli araştırmalar yaparak en değerli markaları okurları ile buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl en değerli marka olarak Apple’ı gösteren Interbrand, zirvenin değişmediği 2015 yılına ait verilerini açıkladı.

En değerli marka Apple

Interbrand 2015 yılı en değerli markalar raporuna göre; %43’lük bir artış ile 170 milyar dolar değeri ile Apple zirvede yer alıyor. Apple’ın 2014 yılındaki marka değeri 118 milyar dolardı. Bu artışta şüphesiz ki iPhone 6,Apple Watch ve MacBook büyük etken oldu.

En değerli markalar listesinin ikinci sırasında ise 120 milyar dolar değeri ile Google yer alıyor. Google’ın geçtiğimiz yılki değeri ise 107 milyardolardı. Alphabet yapılandırmasına giden Google’ın önümüzdeki yıllarda marka değerini arttırması bekleniyor. Listenin üçüncü sırasında ise 78milyar dolar ile Coca Cola yer alıyor.

Microsoft, 67 milyar dolar ile 4. Sırada bulunuyor. IBM, 65 milyar dolar ile5. Sırada, Toyota 49 milyar dolar ile 6. Sırada ve Samsung 45 milyar dolar marka değeri ile 7. Sırada bulunuyor. Samsung ile Apple arasındaki savaşın, marka değeri bölümünde Apple’ın büyük bir üstünlük sağladığı açıkça görünüyor.

Kaynak : ShiftDelete.Net

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com