Erken iPhone 14 duyurusu, durgunluğun talep üzerindeki etkisini en aza indirebilir!

1

Dün Bloomberg, Apple’ın yeni iPhone 14’ü 7 Eylül’de duyurması gerektiğini bildirdi.

Kuo, Twitter hesabından “iPhone 14 duyuru/gönderim tarihi iPhone 13/12’den daha erken olabilir, bu da Apple’ın son kazanç çağrısı için olumlu bir görünüm sunmasının nedenlerinden biri olabilir” diye paylaştı. Buna ek olarak, analist küresel durgunluk riskinden de bahsediyor:

“Küresel durgunluk riski hala büyüyor ve tahmin edilemez, bu nedenle iPhone'u mümkün olan en kısa sürede duyurmak/göndermek, durgunluk riskinin talep üzerindeki etkisini en aza indirebilir.”

Pazardaki diğer tüm oyuncularla karşılaştırıldığında Apple, ürün lansmanlarında tedarik zinciri kısıtlamalarının etkisini başarıyla en aza indirdi. Tabii ki Studio Display ve yeni MacBook’lar gibi bazı ürünler bulunabilirlikten biraz sıkıntı çekti, ancak Cupertino şirketi iPhone gönderilerini oldukça iyi idare edebildi.

Haziran ayında Apple, iPhone 13’e olan talep arttıkça Çin’de daha da fazla pazar elde edebildi

Önceki bir raporda analist, bileşen tedarikçileri ve EMS’nin iPhone 14 sevkiyat tahmininin 2Y22’de sırasıyla yaklaşık 100 milyon ve 90 milyon adet olduğunu söyledi. Bu, Çin pazarındaki iPhone 14’e yönelik bu güçlü talebin, üçüncü nesil iPhone SE’de olduğu gibi, piyasaya sürüldükten sonra iPhone 14 siparişlerinin geri kalanının kesilmesiyle ilgili endişeleri azaltabileceği anlamına gelebilir.

Apple’ın iPhone 14 serisi için en önemli güncellemelerden birini getirmesi bekleniyor. Yeni bir Max modeliyle, daha büyük piller ve ekranlarla normal modelleri geri getirecek, şirketin ileri teknoloji cihazlarında tonlarca değişiklik yapacağı söylentileri var. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in yeni bir tasarıma, geliştirilmiş ana kameralara, yenilenmiş bir öne bakan kameraya, A16 çipine ve bir fiyat artışına sahip olduğu söyleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.