2022 sezonu için Formula 1 yeni bir döneme girdi. Spor, bu yıl için, nasıl kullanılacağını yöneten yeni bir dizi düzenlemeyle tamamlanan yeni bir otomobil spesifikasyonu tanıttı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir devre ve henüz emekleme aşamasında olan sprint yarışı formatının devamı var. Sezon başında takımlar için yapılan büyük değişiklikler, EA’in sahibi olduğu Codemasters’ın F1 oyun serisindeki en son girişi pistteki gerçek hayattaki güncellemelerle eşleşecek şekilde yeniden tasarlamasına neden oldu.

Stüdyoların genellikle bu tür oyunlar için yaptığı gibi, Codemasters F1 22’yi son yıllardaki “en büyük revizyon” olarak lanse ediyor. Ve yeni nesil bir otomobilin lansmanı ile bu abartı değil. Spesifik olarak şirket, aerodinamik ve süspansiyon simülasyonunda yapılan yükseltmeler ve gerçek yaşam yönetmeliklerine göre lastiklerde yapılan değişikliklerle yol tutuşunun “her zamankinden daha iyi” olduğunu söylüyor. Codemasters, yeni nesil otomobillerin nasıl sürüleceği konusunda hem F1 hem de takımlarla temas halinde olduğunu ve böylece IRL yarışını yansıtmak için oyunun mekaniğini ve fiziğini tamamen elden geçirebileceğini söyledi.

Oyunun gerçekçiliğini artırmak amacıyla Codemasters, McLaren Racing’in F1 ekibinin eski bir üyesi olan Marc Preistley için takımınızdaki yarış mühendisinin sesini değiştirdi. Stüdyo, sesin mümkün olduğu kadar gerçek olması için Preistley’nin rehberliğini Formula 1 özellikli bir kulaklıkla kaydedecek kadar ileri gitti. Yarış gününde yapılacak diğer değişiklikler arasında Formasyon Turu ve AR kılavuzlu grid dizilimi yer alıyor. Pit stoplar gerçek hayatın hızı için güncellendi ve stopunuzun verimliliğini etkileyen zamanlı bir pit box giriş mekaniği var.

Antrenman seansları artık hem deneyimli sürücülerin hatlarını iyileştirmelerine hem de çaylakların devreleri öğrenmesine yardımcı olmak için pistte bir AR projeksiyonu içeriyor. Dahası, hem Formasyon Turu hem de güvenlik aracı sekansları size sürecin daha çok yayın benzeri sinematik bir versiyonunu aktif olarak katılma veya izleme seçeneği sunar. Codemasters, bunun özgünlük isteyen kullanıcılara bir yarışın her hareketinden geçme yeteneği verdiğini söylüyor, ancak aynı zamanda daha sıradan oyunculara daha rahat bir şey seçeneği sunuyor. Pit stop, işlerin istediğiniz kadar aktif olabileceği başka bir alandır. Pit kutusuna zamanlama mekaniği ile manuel olarak vurabilir veya TV tarzı bir bakış açısıyla izleyebilirsiniz.

F1 22

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın