Akıllı TelefonlarBilişim - Teknoloji

FaceApp, Her iki platformda da rekor kırdı!

Hem yerli hem de yabancı birçok ünlünün ve fenomenin kendi fotoğraflarının daha yaşlı ya da daha genç hallerini paylaşması FaceApp’in popülaritesini artırdı.

Hem yerli hem de yabancı birçok ünlünün ve fenomenin kendi fotoğraflarının daha yaşlı ya da daha genç hallerini paylaşması bu popülaritenin artmasında önemli bir rol oynadı diyebiliriz. Velhasıl bu noktada da sosyal medyanın gücünü görmek mümkün.

FaceApp nedir?

Öncelikle FaceApp’in nasıl kullanıldığından bahsedelim. Uygulama hem App Store hem de Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunuyor, ancak uygulama içi satın almalar da mevcut. Aslında genelde baktığınızda FaceApp’in birçok özelliğini ücretsiz olarak kullanamıyorsunuz, zira denemek istediğiniz çoğu efekt pro sürümde yer alıyor. Pro sürümü kullanmak içinse 1 aylık 23,99 TL, 12 aylık 122,99 TL ya da ömür boyu kullanım için 269,99 TL ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı cihazınıza indirdikten ve gerekli izinleri verdikten sonra da ücretsiz olan tüm efektleri kullanabiliyorsunuz. Bu ücretsiz efektlerden biri de uygulamayı şu anda popüler hale getiren yaşlandırma efekti.

FaceApp’teki yaşlandırma efektinin bu kadar sevilme nedenlerinden biri de gerçeğe çok yakın görüntülerin ortaya çıkıyor olması. Sosyal medyaya göz gezdirdiğimizde kendini FaceApp kullanarak yaşlandıran birçok kişi babasına, annesine, dayısına vb. akrabalarına benzediğini söylüyor, gerçekten de bu paylaşımlar aile üyeleri için bile kafa karıştırıcı olabiliyor. FaceApp’in yaşlandırma efekti konusundaki başarısı tartışılmaz olsa da Sensor Tower’ın verileri, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sosyal medyanın girişimler üzerinde de ne kadar etkili olduğunu kanıtlıyor.

Sensor Tower’a göre FaceApp’in bu ay iOS cihazlar için indirilme sayısı 400 binden fazlaAndroid cihazlar içinse bu sayı 2 milyonu geçiyor. Ancak uygulamadan elde edilen gelir iOS için 300 bin dolar iken, Android’den elde edilen gelir karşımıza 200 bin dolar olarak çıkıyor. Bu da Android kullanıcılarının FaceApp’i daha fazla ücretsiz olarak kullandığı anlamına geliyor. Zira geçtiğimiz aylarda stabil bir indirilme sayısına sahip olan uygulamanın 12 Temmuz’dan sonra ciddi bir yükselişte olduğunu görebiliyoruz.

İlgili Haberler
Bilişim - Teknoloji

HP, Reverb G2 Sanal Gerçeklik Başlığını Tanıttı

Akıllı Telefonlar

Galaxy Note 10 Plus tanıtıldı! Türkiye'de kaç TL'ye satılacak?

Akıllı Telefonlar

Huawei, Hongmeng OS için düğmeye bastı

Bilişim - Teknoloji

Cloudflare, 20 Kişinin Öldüğü Terör Saldırısının Ardından 8chan Desteğini Kesti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir