Facebook Pay artık Meta Pay ve metaverse’nin dijital cüzdanı olmayı umuyor

0
1

Facebook Pay, Meta Pay oluyor. Mark Zuckerberg Çarşamba günü yeniden markalaşmayı duyurdu ve değişikliği Meta’nın vizyonu için dijital bir cüzdan yaratmaya yönelik “ilk adım” olarak nitelendirdi. Yakın gelecekte, yazılım çok fazla değişmeyecek. Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize para göndermek, ayrıca satın almalar için ödeme yapmak ve hayır kurumlarına bağış yapmak için kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bununla birlikte Zuckerberg, Meta Pay’in meta veri tabanında satın aldığınız veya yarattığınız tüm dijital öğeler için evrensel bir cüzdan işlevi göreceği bir gelecek tasavvur ettiğini söylüyor. “Özellikle bu öğelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız, mülkiyet kanıtı önemli olacaktır” dedi. “İdeal olarak, herhangi bir metaverse deneyiminde oturum açabilmeniz ve satın aldığınız her şeyin tam orada olması gerekir.”dedi.

Başka bir deyişle Zuckerberg, Meta Pay’in meta veri deposunun fiili cüzdanı olmasını umuyor. Açıkladığı birlikte çalışabilirlik türünün çok uzak olduğunu kabul ediyor ancak bunun “insanlar için çok daha iyi deneyimler ve içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacağını” iddia ediyor. Söylemeye gerek yok, ancak Meta, Zuckerberg’in tanımladığı ekosistemden kesinlikle en büyük yararlanıcı olacaktır. Şirket kısa süre önce Horizon Worlds’deki dijital varlık satışlarından yaklaşık yüzde 48’lik bir kesinti aldığını doğruladı. Bir cüzdan uygulaması, şirketin metaverse yaratıcılarının arkasından para kazanmasının başka bir yoludur.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın