Meta, şirketin adını değiştirdikten sonra ürünlerini yeniden adlandırmaya başladı: Örneğin, Oculus Quest ve Facebook Portal cihazları artık Meta Quest ve Meta Portal olarak biliniyor. Şirketin, meta veri tabanına doğru genişlemeye devam ederken ödeme deneyiminin geleceğini de planlaması doğaldır ve buna bir ad değişikliği dahildir. Meta’nın fintech hizmetleri başkanı Stephane Kasriel, metaverse hakkında daha uzun bir gönderide, şirketin yakında Facebook Pay’i Meta Pay olarak yeniden adlandıracağını açıkladı.

Kasriel, Meta’nın “tek bir cüzdan deneyiminin nasıl görünebileceğini belirlemenin çok erken aşamalarında” olduğunu söyledi. Henüz somut bir planı olmasa da Meta, kim olduğunuzu nasıl kanıtlayabileceğinizi ve bu kimliği farklı metaverse deneyimlerine nasıl taşıyabileceğinizi araştırıyor. Şirket ayrıca, dijital ürünlerinizi metaverse’de nereye giderseniz gidin nasıl saklayabileceğinizi ve getirebileceğinizi ve seçtiğiniz ödeme yöntemiyle arkadaşlarınıza ve işletmelere nasıl kolayca ödeme yapabileceğinizi inceliyor.

Kasriel, Novi kripto cüzdanını içeren şirketin finansal bölümünü yönetiyor. Eski Facebook yöneticisi David Marcus, Novi’yi yerden kaldırmak için yıllarını harcadı, ancak cüzdan, kurucu ortağı olduğu Diem kripto para birimi desteği olmadan piyasaya sürüldü. Sonunda, Marcus 2021’de istifa etti ve Kasriel devraldığında bölümün adını Meta Financial Technologies olarak değiştirdi.

Facebook’un isim değişikliği, geleceğini sanal gerçeklik ve metaverse üzerine sabitleyen şirket için yeni bir dönem anlamına geliyordu. Yine de internet devi için sorunsuz bir seyir olmadı. 2021’de, Meta’nın donanım ve metaverse girişimlerine ev sahipliği yapan Reality Labs bölümü 10 milyar dolar kaybetti ve sonuç olarak bu yıl daha az çalışanı işe alacak. Daha yakın zamanlarda, Reuters, bölümün bazı projelerini iptal edeceğini ve diğerlerini erteleyeceğini, çünkü başlangıçta planladığı bazı girişimleri artık karşılayamayacağını bildirdi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın