Sosyal medya

Facebook ülke mi oluyor?

facebook-ulke-mi-oluyor.jpg

Sosyal medya devi Facebook, yaşanan yeni bir gelişme neticesinde bir nevi ülke statüsü kazanıyor. Peki, bu gelişme sizce ne üzerine olabilir?

Günümüzde Teknoloji devi olarak nitelendirilen başlıca birkaç teknoloji şirketinin ülke ilişkilerinde ne kadar önemli bir rol oynadığı, zaten uzun zamandır bilinen bir gerçek. Ancak daha önce hiçbir ülke bu şirketleri Danimarka kadar ciddiye almamıştı.

WhatsApp Status nedir?

Dünya’daki tüm uygulamaların Snapchat’e benzemesi süreci tüm hızıyla sürüyor. Son kurban ise…

Facebook ülke mi oluyor?

Her ne kadar kulağı çok garip gelse de Danimarka yakın zamanda bir “Teknoloji Büyükelçisi” atayacak. Evet, yanlış okumadınız bir “Teknoloji Büyükelçisi”.

Atanması planlanan bu büyükelçinin yegâne görevi ise, Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devleri ile iletişimi sıkı tutarak, ülke amaçlarına katkıda bulunmak.

Özellikle Amerika gibi başlıca birkaç ülkenin Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarıyla, bilgi paylaşımı hususunda, yaşadığı sorunların ardın gelen bu hamle, birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

Bu düşünce teknoloji ortaklığı veya bilgi paylaşımı gibi birçok farklı sebepten ortaya çıkmış olabileceği gibi, eğer gerçekleşecek olursa Danimarka bu alanda en etkili adımı atan ilk ülke olarak tarihe geçecek.

Sizce Facebook ne kadar masum?

Sosyal medya devi Facebook’un sizi nasıl izlediğini ve hakkınızda nasıl bilgi edindiğini hiç…

Son olarak, Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen’in konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada , “Ülkelerle diplomatik diyalog kurduğumuz gibi, Google, Facebook, Apple gibi teknoloji devleri ile de kapsamlı ilişkiler kurmaya öncelik vermeliyiz” dediğini belirtmeden geçmeyelim.

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?

xiaomi,general,casper,lenovo

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.535 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com