Sosyal medya

Facebook’a İnsanları Keşfet özelliği geliyor

facebook.jpg

Facebook uzun süredir varolan bazı özelliklerini tek bir çatı altında toplayan İnsanları Keşfet özelliğini çok yakında iOS ve Android platformları için yayımlamaya hazırlanıyor.

Facebook yeni demeye dilimizin pek de varmadığı fakat eski birçok işlemi tek bir çatı altında toplayacak olan Discover People yani İnsanları Keşfet özelliğini getiriyor.

Facebook TV geliyor!

Çevrenizdeki insanları keşfedin!

Facebook’un iOS ve Android cihazlardaki mobil uygulamasına eklenecek bu özellik sayesinde artık çevrenizdeki insanların neler yaptığını, hangi etkinliklere katıldığını rahatlıkla görebilecek ya da sizinle daha önce aynı yerde çalışan insanları bir çırpıda bulabileceksiniz.

Sizinle aynı etkinliklere katılan yeni insanları keşfetmenize de olanak tanıyacak bu özellik (Bu durumun ülkemiz için çok da gerçekçi olmadığını söylememiz gerek.) sayesinde yeni arkadaşlıkların da önü açılmış oluyor denebilir.

Ayrıca artık eski sevgilinizle aynı etkinlikte pişti olmak gibi bir durumun da rahatlıkla önüne geçebileceksiniz. Tabii şunu da belirtmemiz gerekiyor ki, insanlar bu tür paylaşımların ne kadarının sizlere ulaşabileceğini de kendi belirleyecek. Yani mobil cihazınızdan Discover People özelliğini kullandığınızda neleri paylaşmak istediğinizi seçiyor olacaksınız.

Aslına bakarsanız, etkinliklere kimlerin katıldığını zaten etkinliğin kendi sayfasından görebiliyorduk. Ayrıca yukarıda saydığımız bazı özellikler de zaten hali hazırda Facebook’un bünyesinde bulunabiliyor. Fakat Facebook mühendisleri son kullanıcının daha rahat erişim sağlayabilmesi adına her şeyi tek bir çatı altında toplamaya karar vermiş diyebiliriz.

Son olarak da Facebook’un bu güncellemeyi siz bu haberi okurken yayımlamış olacağını da belirtelim.

:: Facebook’a eklenen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com