Sesli asistan çalışmalarını devam ettiren Facebook, M adındaki asistanını geliştirmede son aşamalara geldi. İşte detaylarıyla Facebook M!

Akıllı telefonlar için sanal asistan yazılımları bir çok markanın ilgisini çekti. Güçlü internet ve yazılım şirketlerinden biri olan Facebook ise, kendi sanal asistanı için bir süredir çalışmakta ve artık epey bir yol kat etmiş.

Facebook M Sanal Asistan!

Facebook Messenger uygulaması içinde çalışan sanal asistan sahip olduğuyapay zeka ile bir çok soruya cevap verebiliyor. Uçak bileti bulmak, yemek yiyecek bir yer aramak vb.  bir çok konuda yardımcı olabiliyor. Son aşamalara gelindiği belirtilen Facebook M‘i test etme şansı olan kullanıcılar oldukça memnun olduklarını belirtiyorlar.

01-facebook-m-sesli-asistan-1440620645

 

iOS, Android ve Windows Phone platformlarına gelmesi beklenenFacebook M‘in karşısında bir sıkıntı var. Bu işletim sistemlerinin Facebook M’e ne kadar yetki vereceği merak konusu, özellikle iOS‘ta büyük sıkıntılar yaşanabilir. İşletim sistemleri Facebook M‘e sıkıntı çıkaracak mı ? önümüzdeki günlerde göreceğiz.