Facebook yakın zamanda gerçek zamanlı haberleri kullanıcılara sunan yeni bir uygulama ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Facebook online medyada yeni bir girişim yaparak bu sefer bize bölgesel,gerçek zamanlı haberleri sunmaya hazırlanıyor. Şirketin uzun süredir gerçek zamanlı haberleri veren bir uygulama üstünde çalıştığı biliniyordu, artık bu uygulama yayınlanmaya neredeyse hazır durumda. Adının Notifyolacağı konuşulmakta olan uygulama, kullanıcılara ilgilerini çeken, istedikleri yayıncı organizasyonlara üye olma imkanı tanıyor. Bu sayede büyük yayıncı kuruluşlarda okurlarına daha güncel ve daha hızlı ulaşma olanağı kazanmış olacak.

Notify ile kullanıcılar takip ettikleri yayıncı kuruluşların birbirinden ayrı ana sayfalarını defalarca kontrol etmek ve farklı kaynaklardan haberleri okumak zorunda kalmayacak. Aynı zamanda kullanıcılar Notify ile bildirimlerine üye oldukları tüm kuruluşların haberlerini bir arada okuyabilecek ve isterlerse bu haberlerin telefonlarına bildirim olarak düşmesini sağlayabilecekler.

Ayrıca Facebook’un Notify uygulaması Twitter’a bir rakip olarak geliyor. Twitter’ın geçtiğimiz hatta tanıttığı Moments, medya şirketlerini kendi momentlarını oluşturmalarına izin veriyor, Twitter’ın tweetleri haberler, spor gibi çeşitli kategorilere ayırmasına olanak sağlıyor ve kullanıcılara toplu halde sunulması görevini üstleniyordu. İki şirketin yeni girişimlerinin misyonları birbiri ile tam örtüşmese de aralarında bir rekabet olacağı kesin.

facebook_notify-1444849185

Hazırlıkların bitme aşamasına çok yakın olduğu Notify uygulaması, Twitter’ın Momentlarına ve Snapchat’in Discover’ına rakip olarak bu ayın sonunda kullanıcılar ile buluşmuş olabilir.