Facebook’un diğer video konferans uygulamalarına rakip olarak sunduğu video konferans hizmeti Messenger Rooms, WhatsApp Web’e geldi. WhatsApp Web’de Messenger Rooms nasıl kullanılır detaylı olarak anlattık.

Koronavirüs salgınının öğrencileri uzaktan eğitime, çalışanları da evden çalışma modeline mecbur bırakması, video konferans uygulamalarının değerini artırdı. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook da bu duruma kayıtsız kalamadı kendi video konferans özelliği Messenger Rooms’u mesajlaşma uygulaması Messenger’a entegre etti.

Facebook, Messenger Rooms’un ilk duyurusundan sonra özelliğin WhatsApp ve Instagram gibi yan uygulamalarına da geleceğini belirtmişti. Messenger Rooms, daha önce WhatsApp Beta sürümlerinde ortaya çıkmış olsa da henüz mobil uygulama için yayınlanmış değil. Mobil uygulamayı vurguluyoruz çünkü artık WhatsApp Web üzerinden Messenger Rooms’u kullanmak mümkün.

Facebook, Messenger Rooms entegrasyonunu hem Mac hem de Windows’taki WhatsApp uygulamaları için yayınlamış durumda. Özellik, her iki uygulamada benzer şekilde çalışıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi herhangi bir Messenger Rooms konferansına katılmak için WhatsApp’tan Messenger’a yönlendiriliyorsunuz.