Ubisoft’un yeni Far Cry oyunu olan Far Cry: Primal resmi olarak duyuruldu! Oyuna ait ilk bilgiler, ilk ekran görüntüleri ve video yayınlandı. İşte detaylar!

Ubisoft‘un, Ubisoft Montreal, Toronto, Şangay ve Kiev adlı dört farklı stüdyosu ile birlikte ortaklaşa geliştirdiği yeni Far Cry oyunu olan Far Cry: Primal‘ı resmi olarak duyurdu!

Milattan önce 10.000 yılında geçecek olan oyunda, Takkar adında kendi grubunda hayatta kalan son savaşçıyı yöneteceğiz. Oros adlı bu yabani bölgede geçecek olan oyunda, av olmamak için mücadele edeceğiz. Taş devri zamanına ineceğimiz bu oyunda, özellikle modern çağ öncesi vahşi insanlara, mamut ve balta dişli kaplanlar gibi vahşi hayvanlara, yırtıcı kuşlara ve kartallara, doğa şartlarına göre mücadele vereceğiz.

Tüm bunların yanı sıra oyunda detaylı bir Craft sistemi de bulunacak. Çevredeki işe yarar taşlarla, öldürdüğümüz canlıların derileri ve kemikleriyle hem silahlarımızı, hem de kıyafetlerimizi ya da çantalarımızı geliştireceğiz. Bu Craft sistemindeki yoğunluk ise Far Cry 3 ile Far Cry 4‘e oranla daha yoğun ve detaylı olacak.

Ok ve mızraklarla hayata karşı mücadele vereceğimiz Far Cry: Primal, 23 Şubat 2016‘da sadece Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasadaki yerini alacak. Oyunun PC sürümü ise Mart 2016‘da çıkış yapacak ve oyun eski nesil konsollara gelmeyecek.

Oyun, Ubisoft‘un daha önce piyasaya sunduğu Far Cry: Blood Dragonbenzeri ufak bir yapım olarak gözükse bile AAA kalitesinde tam sürüm oyun olarak piyasaya çıkacağı belirtilmiş durumda. Hal böyle olunca oyunun fiyatı da 60 dolar olarak kesinleşmiş olarak ön siparişe açıldı ve çıkış yaptığında da bu fiyata satılacak.

Kaynak : ShiftDelete