Uzun bir süredir yılın heyecanla beklenen futbol oyunu FIFA 16 çıkışını gerçekleştirmesiyle birlikte yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. FIFA 16, PES 2016’yı geride bıraktı!

Kuşkusuz son yılların en çok tercih edilen futbol oyunlarını ortaya çıkaranEA Sports imzalı FIFA serisi, yeni oyunu FIFA 16 ile birlikte yine oldukça başarılı ve hızlı bir çıkış gerçekleştirdi.

Aldığı yüksek derecede inceleme puanları ve satış rakamlarıyla ne kadar kaliteli bir oyun olduğunu ortaya koyan FIFA 16, birçok bölgede haftanın en çok satış gerçekleştiren oyunu olma başarısını gösterdi ve göstermeye devam ediyor. En büyük rakibi PES 2016 ise listede yerini almadı.

Özellikle oyun dünyasının merkezi bölgelerinden biri olan İngiltere‘de üst üste ikinci kez haftanın en çok satış gerçekleştiren oyunu olan FIFA 16,%100 Türkçe dil desteği ve Türkiye Ligi sayesinde ülkemizde de yoğun ilgi görmüş durumda.

Haftanın en çok satış gerçekleştiren oyunlarına baktığımızda birinci sıradaki FIFA 16‘yı takiben DC Comics, The Lord of the Rings, The Lego Movie, The Wizard of Oz, Lego Ninjago ve Back to the Future’dan karakterlerin yer aldığı Lego oyunu Dimensions bulunuyor. Üçüncü sırada ise NBA 2K serisinin en iyi çıkışını gerçekleştiren oyunu NBA 2K16 yer alıyor.

1. FIFA 16 

2. LEGO Dimensions

3. NBA 2K16

4. Destiny: The Taken King

5. Forza Motorsport 6

6. Animal Crossing: Happy Home Designer

7. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

8. Skylanders Superchargers

9. Grand Theft Auto V

10. Mad Max

 

Kaynak : ShiftDelete