Fitbit’in Uyku Profili özelliği, Premium aboneler için yükseltilmiş izleme sunuyor

0
0

Fitbit, Premium aboneler için yeni bir özellikle uyku takibini daha da derinleştiriyor. Uyku Profili, derin uykudan önceki süre, bozulmuş uyku ve yatma zamanı tutarlılığı gibi yenileri de dahil olmak üzere 10 ölçümü inceleyecektir. Fitbit, aylık raporlarla bir kişinin zaman içindeki uyku alışkanlıklarına daha derinlemesine bakmayı hedefliyor.

Kullanıcılar, vücut tiplerine göre her bir ölçüm için ideal aralığa nasıl düşecekleri konusunda tavsiyeler alacaklar. Amaç, insanların uykularını ve genel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmaktır. Fitbit, özelliğin tıbbi kullanım için tasarlanmadığını belirtiyor.

Uyku Profilini kullanmak için bir takvim ayında en az 14 gece yatağa uyumlu bir Fitbit takmanız gerekir. Fitbit, ne kadar çok gece giyerseniz o kadar doğru bir değerlendirme alacağınızı söylüyor. Diğer ölçümler arasında özellik izleri uyku süresi, REM uykusu ve dinlenmeyi içerir.

Fitbit's sleep profile feature

Fitbit, ölçümlerin ilk kez aylık toplu görünümde gösterileceğini söylüyor. Uyku Profili, iyileştirme alanları bulmalarına yardımcı olmak için bir kullanıcının eğilimlerini yaşları ve cinsiyetleri için tipik olanlarla karşılaştırır. Fitbit, kullanıcıların uyku verilerini yorumlamalarına yardımcı olmak için hayvan karakterlerini kullanacağını söylüyor. Hayvanınız aydan aya değişebilir, ancak Fitbit hedeflenecek “ideal” bir yaratık olmadığını söylüyor.

2009’dan bu yana 22 milyar saatlik uyku verisini analiz ettiğini söyleyen şirket, özelliğin başlangıçta Fitbit Sense, Versa 3, Versa 2, Charge 5, Luxe ve Inspire 2 cihazlarda kullanılabileceğini belirtiyor. Kullanıcılar ilk raporlarını 4 Temmuz haftası alır almaz, sonraki profiller her ayın ilk gününde görünecek.

Diğer akıllı saat üreticileri, uyku takibini iyileştirmeye çalışıyor. Apple’ın watchOS9’u, zaman içinde REM, çekirdek ve derin uyku aşamalarını izleyen bir uyku aşaması özelliği sunacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın